Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůBývanieAko ušetriť peniaze pri kúpe klimatizácie?

Ako ušetriť peniaze pri kúpe klimatizácie?

Letné denné i nočné teploty, ktoré sa šplhajú do extrémov dokážu premeniť váš domov na miesto, kde sa nedá existovať. Ak sa chcete vo vlastnej domácnosti cítiť príjemne, klimatizácia do bytu alebo domu nie je luxusným elektrickým spotrebičom, ale absolútnou nevyhnutnosťou.

Kúpa klimatizácie je investícia na niekoľko rokov, ktorú treba dobre zvážiť. Každý preto hľadá čo najkvalitnejší a najúspornejší model. Zároveň aj príjemnú cenu a tiež nikto nechce stráviť nad výberom hodiny drahocenného času. Myslíte si, že skĺbiť tieto požiadavky je nemožné a k vychladenej domácnosti sa nikdy nedopracujete? Prečítajte si, ako získať ten najlepší model a zároveň ušetriť peniaze.

Klimatizáciu si kúpte u odborníkov

„Zlákala nás akciová cena, tak sme si klimatizáciu kúpili v hypermarkete. Problém nastal vtedy, keď prestala fungovať. Museli sme zaplatiť firmu, ktorá prišla problém diagnostikovať, pretože hypermarket takéto služby neposkytoval. Zistili chybu pri inštalácii. Niet sa čo diviť, keďže som ju robil sám so švagrom. Prišli sme tak o záruku poskytovanú výrobcom, keďže inštalácia prebehla neodborne. Do opráv sme investovali sumu vyššiu, ako bola cena samotnej klimatizácie. Navyše sme boli takmer dva mesiace v najväčších horúčavách bez nej,“ popisuje svoju skúsenosť s klimatizáciou z hypermarketu Majo z Nitry.

Ak chcete pri kúpe klimatizácie ušetriť peniaze, základné pravidlo znie jednoducho: Klimatizáciu si zakúpte u spoľahlivého odborníka. Urobiť si prieskum trhu na internete alebo sa spýtať známych na ich skúsenosti je v poriadku. Avšak klíma, ktorá vyhovuje susedovi z trojizbáku na štvrtom poschodí, nemusí nutne vyhovovať aj vašim potrebám.

Nájdite si preto spoľahlivú firmu, ktorá si príde váš priestor vopred obzrieť. Zohľadní všetky vaše požiadavky a následne vám navrhne komplexné riešenie v podobe konkrétneho modelu klimatizačného zariadenia.

Spoľahlivá firma sa postará aj o inštaláciu klimatizácie na vhodné miesto vo vašej domácnosti a raz ročne príde celý systém skontrolovať a vyčistiť. Nemusíte tak platiť ďalšie poplatky spojené s údržbou a čistením klimatizácie.

Nákup klimatizácie v hypermarketoch nie je dobrý nápad. Personál väčšinou nie je školený na to, aby vám odborne poradil. Zároveň nedokážu poskytnúť následný  servis v podobe montáže, pravidelného čistenia či opráv porúch na vašej klimatizačnej jednotke.

Klimatizáciu si kúpte pred hlavnou sezónou

„Klimatizáciu sme si kúpili už v januári. Ušetrili sme, pretože sme dostali špičkový model za cenu priemerného. Na inštaláciu sme nemuseli dlho čakať a klímu sme mali doma do týždňa. Na leto sme pripravení už teraz,“ hovorí Jana z Bernolákova o výhodách mimo sezónneho nákupu klimatizácie.

Ušetriť financie a aj čas môžete aj vtedy, ak si klimatizáciu zakúpite mimo hlavnej sezóny. Ideálne teraz, na jar. Kúpu klimatizácie si naplánujte vopred, v dostatočnom predstihu. V opačnom prípade sa vám môže stať, že leto prežijete bez nej. Alebo sa budete musieť uspokojiť s modelom, ktorý sa na vás jednoducho zvýšil. Klimatizácie sú pred hlavnou sezónou lacnejšie a dostupnejšie.

Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo sa zaoberať výberom klimatizácie niekoľko mesiacov predtým ako udrú letné horúčavy.

 • Jednotlivé modely klimatizačných jednotiek sú pred sezónou dostupnejšie.
 • Klimatizácie sú v tomto období lacnejšie.
 • Inštalácia klimatizácie je mimo sezóny oveľa rýchlejšia.
 • Klimatizáciu využijete počas chladnejších jarných dní na vykurovanie vašej domácnosti.

Smart funkcie vyberajte s rozumom

„Rodičom sme sa snažili vybrať klimatizáciu so základnými funkciami, ktorých používanie nebude veľmi náročné. Ovládanie prostredníctvom mobilného telefónu na diaľku by aj tak nikdy nevyužili. Naopak inteligentné chladenie bez pocitu prúdenia chladného vzduchu v miestnosti a prievanu je pre dôchodcov ideálne,“ hovorí Daniela o výbere klimatizácie pre seniorov.

Nemalú čiastku pri kúpe klimatizácie vám dokáže ušetriť aj výber vhodného modelu s adekvátnymi inteligentnými funkciami, ktoré skutočne využijete. Pri výbere rôznych doplnkových funkcií klimatizácie sa však snažte byť objektívni a vyberajte triezvo vzhľadom k vašim aktuálnym potrebám. Množstvo funkcií, ktoré nakoniec ani nevyužijete môžu cenu klimatizácie navýšiť.

V prvom rade by ste sa pri výbere klimatizácie mali zamyslieť nad tým, čo od nej očakávate. To znamená, či vám postačia základné nastavenia, ako sú chladenie, kúrenie, alebo máte radi sofistikovanejšie zariadenia s prémiovými funkciami.

Ak trpíte alergiami alebo máte domáce zvieratko, rozhodne stavte na kvalitné vzduchové filtre, ktoré slúžia aj ako čistička vzduchu. Ak potrebujete, aby sa vaša klimatizácia dala ovládať na diaľku, nezaobídete sa bez nainštalovaného Wi-fi modulu a funkcií SmartThings alebo Online Controller. Rodiny s malými deťmi a seniori rozhodne ocenia technológiu Wind-Free™ a funkciu Intelligent Eye, vďaka ktorým sa vyhnete priamemu fúkaniu studeného vzduchu na osoby v miestnosti. Nerušený spánok vďaka funcii Good’sleep privíta každý používateľ klimatizačného zariadenia. Automaticky nastaví v miestnosti ideálnu teplotu a zníži otáčky klimatizácie.

Je len na vás či si vyberiete základný model s klasickým diaľkovým ovládaním alebo sa rozhodnete investovať do špičkového zariadenia s množstvom smart funkcií.

Nenechajte sa oklamať nízkou cenou

„Počas horúceho leta neklesali teploty v našom panelákovom byte ani v noci. Nevedeli sme sa vyspať. Klimatizáciu sme vyberali doslova s horúcou hlavou a siahli sme po prvej a najlacnejšej ponuke na internete. Tešili sme sa, že sme ušetrili a budeme sa môcť konečne vyspať. Prvú noc s klimatizáciou sme ani nezažmúrili oko. Nie kvôli teplu, ale kvôli veľkému hluku, ktorý vydávala. V spálni sme sa cítili ako na pristávacej dráhe. Tento náš „výhodný“ nákup sme hneď oľutovali,“ popisuje skúsenosť s nákupom lacného zariadenia Darina z Nových Zámkov.

Je pochopiteľné, že chcete nakúpiť za výhodnú cenu. To však znamená dostať kvalitný produkt, napríklad mimo sezóny alebo využiť nejakú zľavu. Podozrivo nízke ceny, najmä pri elektrických spotrebičov, ktoré by vám mali v dobrej kondícii slúžiť niekoľko rokov, predstavujú skôr riziko, ako výhodný nákup.

Veľmi lacná klimatizácia je väčšinou hlučnejšia ako drahší model. Zároveň má nižší výkon, pričom ale spotrebúva oveľa viac elektrickej energie. Kúpou lacného klimatizačného zariadenia sa síce vyhnete vyššej počiatočnej investícii, doplatíte to však pri nákladoch na prevádzku zariadenia.

Investíciou do drahšieho modelu klimatizácie získate hneď niekoľko zariadení v jednom. Moderná klimatizačná jednotka neslúži len na vychladenie priestoru, ale môžete pomocou nej aj vykurovať, čistiť vzduch, vetrať či odvlhčovať.

Ako ušetríte a čo získate kúpou klimatizácie od ZSE?

Dodanie a montáž klimatizácie od ZSE je rýchle a spoľahlivé, pretože všetky modely sú dostupné skladom. Teraz môžete navyše získať špičkový model za veľmi príjemnú cenu, aby ste boli pripravení na leto.

 • ZSE na jar ponúka mimoriadnu predsezónnu ponuku. Vašu vysnívanú klimatizáciu môžete získať za skvelú cenu. Na vybrané klimatizácie je zľava až 100 eur.
 • Klimatizácia vás bude stáť menej ako jedno euro na deň.  V ponuke ZSE Klima Bezstarosti si môžete vybrať klimatizáciu na splátky už od 27 EUR za mesiac.
 • Získate niektorú zo špičkových klimatizácií Daikin a Samsung s vysokou energetickou efektivitou a inteligentnými funkciami.
 • Vychutnáte si chladenie s výnimočne nízkou hlučnosťou na úrovni len dvadsať decibelov. Klimatizácia vás vďaka tichému režimu nebude rušiť ani počas spánku alebo pri práci počas dňa. Je tichá ako šum padajúceho lístia.
 • Nemusíte zaplatiť celú cenu riešenia ihneď po jeho montáži. Po zaplatení zálohovej platby po obhliadke vo výške 500 EUR, si môžete zvyšok sumy rozdeliť na pravidelné mesačné splátky po dobu štyroch alebo šiestich rokov.
 • Vďaka inteligentným funkciám môžete klimatizáciu ovládať aj na diaľku cez aplikáciu v smartfóne. Požadovanú príjemnú teplotu si tak viete nastaviť odkiaľkoľvek, už pred príchodom domov.
 • Ku všetkým klimatizáciám od ZSE získate elektrinu v objeme 300 kWh na jeden rok úplne zadarmo.
 • V rámci služby Bezstarosti získate predĺženú záruku počas celej doby platnosti tejto služby. Ak klimatizácia prestane fungovať, ZSE ju opraví alebo vymení za novú. Zároveň získate každoročnú servisnú prehliadku spojenú s čistením klimatizácie.
 • Samozrejmosťou je montáž klimatizácie, materiál a poradenstvo v cene zariadenia.
- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín