Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůBývanieMiesto, kde spíte, je jedno z najdôležitejších z celého domu

Miesto, kde spíte, je jedno z najdôležitejších z celého domu

V žiadnej inej miestnosti spravidla netrávime toľko času. Spať môžete kdekoľvek, ale zamýšľali ste sa aj nad kvalitou spánku? Poradíme vám, ako zariadiť či zatraktívniť spálňu tak, aby všetok čas v nej strávený bol kvalitný a príjemný.

Spálňa nemusí byť nudná, ako nás občas nábytkárske katalógy presviedčajú. Spálňa môže byť snová a romantická, ako zámok na obláčiku, či drsná a rockerská, aby odrážala váš náhľad na svet. Kde začať?

Základom je posteľ

Pokiaľ vyberáte posteľ, vezmite do úvahy vaše telesné rozmery a vašu hmotnosť. Celková minimálna šírka jednolôžka by sa mala odvíjať od šírky vašich ramien v polohe na chrbte. Odporúčame zvoliť, keď to možnosti dovolia, manželskú posteľ, v ktorej sa budete môcť ľubovoľne natiahnuť akýmkoľvek smerom a leňošiť. Pokiaľ ste vyššie postavy, skontrolujte si, či vybraná posteľ má celkovú dĺžku výšku vašej postavy plus 25 centimetrov. Týchto 25 centimetrov sa nazýva pätný priestor a je pri výbere dĺžky postele veľmi dôležitý.

farebne vybavenie spálne

Všetky ostatné hľadiská výberu postele sú už čisto dizajnové a pocitové. Zo všetko najviac sa vám musí vaša posteľ páčiť a lákať vás k odpočinku či spánku. Ostatné miestnosti bytu či domu môžu byť minimalistické a veľmi moderné, ale v spálni si môžete dopriať barokové tvary, romantické kvety a pastelové farby, je to len na vás! Nechajte sa unášať fantáziou!

Svetlé či tmavé, to je otázka!

Rozhodnutie, či zvoliť spálňu tmavú alebo svetlú, nie je jednoduché, pretože neexistuje univerzálna správna odpoveď. Svetlé odtiene rozjasnia menší priestor a snívanie bude ľahšie, naopak tmavé farby vrátane tmavého dreva dodajú spálni útulnejší dojem, ktorý môžete ešte zdôrazniť osvetlením z lampášov, nástenných svietidiel alebo dizajnovými lampami.

vybavenie spálne v prírodných tonoch

Atraktivita drobných doplnkov

Väčšina z vás už má spálňu hotovú a len ju túži ozvláštniť. V tomto prípade odporúčame atraktívny obraz, na ktorý budete mať výhľad hneď pri prebudení. Nezabúdajte tiež na kvetinovú dekoráciu, živý kvet v dizajnovej váhe dokáže okamžite zlepšiť náladu, keď sa prebudíte po náročnej noci. Vázy môžete postaviť na atypický nočný stolík. Nezabudnite ani na odkladacie stolíky, kam si odložíte napr. knihu. Výber doplnkov je veľmi dôležitý už len preto, že ich v spálni nesmie byť veľa. Odporúčame iba niekoľko bytových doplnkov, ale o to zaujímavejšie a atraktívnejšie.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín