Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůRady a návodyEko obchod vás naučí žiť ekologickejšie

Eko obchod vás naučí žiť ekologickejšie

Človek zanechávaná na životnom prostredí nezvratné stopy. Málokto si dnes myslí, že to tak nie je a že si to môžeme dovoliť ignorovať. Dôležité však sú nielen veľké zmeny. Skúste tými malými u seba.

Naša doba je dobou chemickou. Produkujeme tiež obrovské množstvo odpadov, či už tých recyklovateľných, alebo nerecyklovateľných. Pre prírodu sú negatívne oba. Priamo u seba, u svojej osoby či rodiny, však môžeme začať s malými zmenami, ktoré povedú k zmenám veľkým. Kde začať?

Skúste ekologickejšiu hygienu

Moderná doba priniesla ženám spríjemnenie ich ženských dní. Vďaka menštruačným vložkám a tampónom sme sa museli prestať v čase menštruácie obmedzovať. Avšak spočítajte si, koľko odpadu v podobe dámskej hygieny za svoj život vyprodukujete. Pritom vývoj pokračuje ďalej. Nemusíme sa vracať do minulosti. Práve naopak. Ekologickejší k prírode, ale aj veľmi komfortný pre väčšiemu z nás žien, je menštruačný kalíšok. Ďalším riešením, ako znížiť produkciu odpadu sú tiež menštruačné nohavičky.

My ženy dokážeme ovplyvniť aj znižovanie ďalšieho odpadu. Ako maminky môžeme používať eko plienky, ktoré sú recyklovateľné a naviac zdravšie a komfortnejšie pre detskú pokožku. Môžeme vlhčené vreckovky nahradiť klasickými látkovými, ktoré sa dajú vyprať. A taktiež, pokiaľ je to možné, dieťatko miesto kŕmenia umelou výživou kojiť.

Chémie sa dokážeme zbaviť aj v extrémnych situáciách

Snažíte sa kupovať ekologickejšie prostriedky na čistenie v domácnosti či pranie? Nezabudnite, že mnohé vyrieši obyčajná teplá voda a dobrá handrička. Dokonca aj pri praní škvrnami znečisteného oblečenia nemusíme hneď siahať po „tvrdej“ chémii. Skúste tradičný prostriedok na škvrny – žlčové mydlo. Nesklame ani maminky s deťmi. Tie často riešia veľmi závažné nehody, po ktorých zostávajú škvrny zrovnateľné s umeleckým dielom.

Skúste to bez obalov

Nie každému vyhovuje nakupovať na váhu ryžu či múku do svojich vlastných obalov. A nie každý má v blízkosti vhodný obchod. Bezobalovú filozofiu však vieme aplikovať aj v iných oblastiach. Prestaňte nakupovať balenú vodu. Robte si vlastné pitie, pre svoj pitný režim i pre deti. Kvalitná Equa fľaša na nápoje je produkt, ktorý by ste mali zadovážiť každému členovi rodiny.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín