Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůBývanieOdolné, ľahko čistiteľné a ekologické linoleum

Odolné, ľahko čistiteľné a ekologické linoleum

Linoleové podlahy obsahujú širokú škálu užitočných výhod, ktoré siahajú od odolnej povrchovej ochrany až po výrobnú príťažlivosť. Linoleum, patentované Frederickom Waltonom v roku 1863, zostáva jedným z najdlhšie sa nosiacich a najuniverzálnejších podlahových materiálov, ktoré si majiteľ domu môže vybrať. Samotný materiál sa v skutočnosti nezmenil, ale teraz prichádza s odolnou továrenskou povrchovou úpravou, takže si vyžaduje oveľa menej údržby. Tiež sa zlepšili jeho pigmenty, čím prináša širšiu paletu približne 170 trvalých odtieňov.

Hladký, vodeodolný povrch linolea je pohodlný pre chodidlá a jeho prírodné zložky odstraňujú nečistoty a baktérie, čo z neho robí podlahu vhodnú pre nemocnice, školy a knižnice. To všetko v ľahko čistiteľnom, cenovo dostupnom balení, ktorého cena je porovnateľná s vinylom vyššej triedy.

Extrémne odolná a pevná podlaha

Trvanlivosť linolea v priebehu času zvýši svoju hustotu, keď oleje vytvrdnú. Tým sa zvýši jeho životnosť a stane sa odolným voči poškriabaniu alebo preliačinám. Hlavný dôvod, prečo sa linoleum používa v nemocniciach a školách, je práve jeho odolnosti. Keďže je vyvinutý tak, aby spĺňal ekonomické štandardy, táto podlahová krytina odolá dokonca aj ohňu.

Podlaha „Go Green“

Linoleové podlahy boli kedysi považované za staromódne, ale dnes si rýchlo získavajú svoju popularitu. Linoleum je ekologická podlaha vyrobená z prírodných materiálov, ktoré sa dajú recyklovať alebo dokonca kompostovať. Je odolné a má veľmi dlhú životnosť. Vďaka jeho odolnosti je obzvlášť dobrou voľbou pre kuchyne a detské izby a má prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Je tiež recyklovateľný a biologicky odbúrateľný. Jeho životnosť môže byť až niekoľkonásobne vyššia v porovnaní s pvc podlahou.

Linoleum je naozaj prírodný, udržateľný produkt. Môžete tak získať podlahu, pri ktorej budete mať pocit, že je ekologická a zároveň krásna. Takže, ak máte záujem o niečo iné, niečo špeciálne, niečo trvácne a niečo farebné, vyberte si linoleum.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín