Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůBývanieJedinečné steny vďaka novým trendom v tapetách

Jedinečné steny vďaka novým trendom v tapetách

Pamätáte si, keď mali všetky domácnosti na stenách tie isté tapety? Našťastie sa doba a s ňou vkus, aj trendy posunuli a tak máme neobmedzené množstvo možností, ako urobiť akúkoľvek miestnosť v našej domácnosti jedinečnou.

Rok 2022 prináša ďalšie, zaujímavé tapetové trendy, ktoré z izby urobia dizajnové štúdio. Tak, ako sa zmenila a posunula doba, nastal pokrok aj v nových tlačových technikách a povrchových úpravách, ktorý neustále posúva hranice a dostupnosť nových dizajnov je tak širšia ako kedykoľvek predtým.

Prinášame vám aktuálne, jedinečné tipy, ako si zvelebiť domácnosť prostredníctvom trendových tapiet.

Motívy scénickej krajiny vytvoria na stene príbeh

Tapety s motívmi scénickej krajiny vytvoria v miestnosti úžasnú atmosféru a pohltia vás, ako by ste boli súčasťou tejto maľby. K týmto motívom stačí doladiť jednoduché doplnky a nábytok v zemitých farbách, jedinečné parkety a budete sa cítiť ako v rozprávke.

Nebojte sa maximalizmu

Divoké vzory, zložité prvky, to je presne maximalizmus. Tento trend pretrváva už dlhé roky ale stále si nachádza svojim obľúbencov. Pútavý mix leopardích vzorov, plisovania a patchworku spolu s prúžkami a metalickou kožou odhaľuje divokú stránku sveta dizajnu. Pri tomto štýle zaručene neplatí, že menej je niekedy viac. Doplňte ho o koberec a z miestnosti vytvoríte hotovú galériu.

Kvetinové vzory sú IN                              

Tapety s kvetinovými vzormi sa dajú prispôsobiť akémukoľvek priestoru, či už ide o vintage, retro alebo priestor v súčasnom štýle. Ak sa rozhodnete pre kvetinové vzory, začnite najskôr premýšľať o farbe. Paleta, ktorú si vyberiete, bude rozhodujúca pri výbere konkrétnych kvetinových vzorov. Pri zapracovaní kvetinových vzorov do vášho domova, myslite jednoznačne na rozsah kvetov vo vzoroch. Veľké výtlačky môžu spôsobiť, že malé miestnosti budú vyzerať ešte menšie, takže ak potrebujete aby priestor vyzeral otvorenejší, držte sa elegantnejších a decentnejších návrhov.

Dramatický dizajn vďaka geometrickým útvarom

Pre niekoho môže byť tento štýl odvážnejší, iní ho môžu vnímať ako to „pravé orechové“. Tapety s geometrickými útvarmi nájdu využitie v akejkoľvek miestnosti a zaujmú nejednu návštevu. Aj napriek tomu, že ich kombinovateľnosť s nábytkom a doplnkami vyzerá zložito, opak je pravdou. Pri týchto motívoch je dôležité staviť na jednoduchosť a minimalizmus. Ak potrebujete miestnosť opticky zväčšiť, mali by ste siahnuť po tapetách, kde sú útvary rozmiestnené ďalej od seba, naopak ak miestnosť chcete zútulniť, siahnite po tapetách s útvarmi na husto pri sebe.

Tak čo? Vyberiete si z našich tipov pre tapetové dizajny? Či už sa rozhodnete pre jemné kvetinové dizajny, textúry, scénické krajiny, maximalizmus alebo geometrické útvary, steny vašej domácnosti budú zaručene v centre pozornosti a zaujmú každého, koho k sebe pozvete.


Ako dekorácia do obývacej izby môžete využiť aj luxusný hudobný nástroj, ktorý vždy zaujme.


- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín