Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůBývanieKlimatizácia v spálni je kľúčom k pohodliu

Klimatizácia v spálni je kľúčom k pohodliu

Zdravá mikroklíma v spálni je kľúčom k pohodlnému, plnohodnotnému odpočinku a vysokej účinnosti. To sa dá dosiahnuť vďaka prílevu čerstvého vzduchu, jeho optimálnej teplote a vlhkosti. Ak sa teda s príchodom jari plánujete postarať o mikroklímu vo vašej domácnosti, klimatizácia bude ideálnym riešením!

Medzi bežné typy klimatizačných zariadení pre domácnosť patria dve hlavné skupiny:

• Monoblok (mobilný) – nevyžadujú inštaláciu a dodatočné vybavenie, ľahko sa presúvajú po dome, ale zároveň vyžadujú odsávanie vzduchu: monoblok má zvlnenie (až 3 m dlhé), ktoré je nutné odstrániť cez okno , čím sa vytvorí minimum medzier v otvore.

• Split a multi-split systémy – pozostávajú z jednej vonkajšej jednotky a dvoch alebo viacerých vnútorných jednotiek. Vonkajší prvok je namontovaný na fasáde z ulice a vnútorný prvok je inštalovaný v budove.

Akú klimatizáciu si vybrať do spálne

Medzi všetkými prezentovanými možnosťami pre dom s niekoľkými spálňami je vhodný multi-split klimatizácia. Výkonná vonkajšia jednotka je kombinovaná s vnútornými, ktoré sú inštalované v rôznych miestnostiach a umožňujú nastaviť individuálne parametre vzduchu.

Pri výbere venujte pozornosť aj nasledujúcim parametrom:

• Výkon. Vypočítajte plochu miestnosti a výsledok vydeľte 10. Dostanete výkon v kW.

• Dostupnosť meniča a trieda energetickej účinnosti. Invertorový systém dokáže riadiť výkon motorov, pričom po dosiahnutí požadovanej teploty vzduchu zníži otáčky, čím šetrí energiu. Čo sa týka triedy energetickej účinnosti, najlepšie modely majú A++ a A+++.

• Typ inštalácie. Závisí to od vlastností miestnosti, ale najpohodlnejšou možnosťou pre spálňu je nástenná klimatizácia. Pre priestrannú izbu môžete nainštalovať stropný model.

• Rozsah prevádzkových teplôt. Čím je širší, tým lepšie. Napríklad dobrá voľba je od -15 do +45 stupňov.

Je lepšie vybrať modely so širokou funkčnosťou: ukladanie nastavení, ovládanie cez WiFi atď. To ovplyvní náklady na vybavenie, takže sa zamerajte na svoje potreby a rozpočet.

Výhody modernej klimatizácie sú mnohé. Ide o jednoduchosť inštalácie, možnosť individuálneho nastavenia pre každú miestnosť, diaľkové ovládanie, bezpečné chladivo, samodiagnostické a samočistiace funkcie, viacúrovňový filtračný systém, ktorý vyčistí vzduch od pachov a baktérií, tichá prevádzka vám umožní v noci odpočívať a nevnímať chod klimatizácie, ale užívať si jej účinok.

Kompaktná veľkosť a neutrálny dizajn vnútornej jednotky harmonicky zapadne do interiéru spálne. Vyberte si teda modernú klimatizáciu do spálne a privítajte jar v pohodlí a útulnosti!

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín