Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůRady a návodyKožený interiér v aute: Spoznajte jeho výhody i nevýhody

Kožený interiér v aute: Spoznajte jeho výhody i nevýhody

Po koženom interiéri v aute mnohí siahajú kvôli jeho elegancii a nadčasovosti. Aké výhody a nevýhody so sebou prináša?

Nadčasovosť

Prvou z výhod koženého interiéru v aute je práve prvý dojem, ktorý zanechá. Tento materiál pôsobí dizajnovo a nadčasovo. Kožené prvky sú tiež príjemné na dotyk a vytvárajú jedinečnú atmosféru a unikátnu vôňu. Samozrejmosťou je i celá škála farieb a povrchových úprav, z ktorých možno vyberať. Kožený interiér auta je preto ideálnou voľbou pre tých, ktorí si potrpia na dizajn a eleganciu.

Čistenie

Ďalšou z výhod koženého interiéru a sedačiek v aute je jednoduché čistenie a celková údržba. Tekutiny a nečistoty ostávajú na povrchu, ktorý stačí utrieť jemnou suchou alebo navlhčenou handričkou. V porovnaní s textilnými sedačkami ide o rýchlejší a menej náročný proces.

Pozor by ste si však mali dať na to, aké prípravky použijete. Čistenie kože v aute príliš drsnými handričkami alebo kefkami by mohlo na povrchoch zanechať nevzhľadné škrabance a ryhy. Dôležité je tiež používanie prípravkov určených na čistenie kože. V opačnom prípade riskujete vyblednutie kože a vznik rôznych fľakov.

Starostlivosť

Ak chcete, aby kožené povrchy vo vašom aute vyzerali dobre aj po rokoch používania, je tiež potrebné dbať na správnu starostlivosť. Koža je vo všeobecnosti nenáročný materiál, no aj napriek tomu si vyžaduje pravidelné ošetrenie. Pravidelnou impregnáciou a starostlivosťou môžete predísť mnohým popraskaniu, ryhám a iným chybičkám krásy. Ak si na čistenie koženej sedačky a iných kožených prvkov v aute netrúfate, obráťte sa na skúsených profesionálov. Tí sa okrem čistenia postarajú aj o dôkladné ošetrenie.

Odborníkov by stali osloviť aj aj v prípade, že na kožených povrchoch objavíte ryhy. Pri zanedbaní sa totižto môžu zväčšiť a ich oprava bude náročnejšia. Ani renovácia kože v aute nemusí byť strašiakom, ak ju zveríte do správnych rúk.

Ak by sme to zhrnuli, kožený interiér si vyžaduje pravidelnú starostlivosť, no jeho čistenie je rýchle a nenáročné. Textilné povrchy si nevyžadujú starostlivosť v takej miere, no ich čistenie je omnoho náročnejšie.

Nevýhodou kože v aute je i väčšia náchylnosť na mechanické poškodenie, ryhy a škrabance. Správnou starostlivosťou im ale viete predísť.

Teplo a chlad

Mnohých od kožených povrchoch v aute odrádza fakt, že sa v lete rýchlo prehrejú a v zime naopak chladia. Tento problém sa ale dá jednoducho vyriešiť vykurovaním sedadiel, ktoré je už súčasťou väčšiny vozidiel. V lete môžete sedačky chrániť pred slnečným žiarením napríklad fóliami na oknách. V kombinácií s klimatizáciou máte o pohodlie postarané.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín