Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůRady a návodyTOP 5 tipov, ako sa účinne zbaviť alergie na peľ

TOP 5 tipov, ako sa účinne zbaviť alergie na peľ

Alergia na peľ dokáže potrápiť nielen počas jari, ale i v lete a dokonca aj začiatkom jesene. Ako sa zbaviť jej nepríjemných príznakov?

1. Buďte informovaní

Na začiatku boja proti alergii na peľ je potrebné vedieť, na pele ktorých rastlín ste alergickí. Každá rastlina totižto kvitne v inú dobu a môže spustiť nepríjemné prejavy. Alergia príznaky neskrýva, najčastejšie ju sprevádza podráždenie sliznice očí a nosa, kýchanie a svrbenie. Ak zistíte, na aké pele ste alergickí, dokážete sa im lepšie vyhýbať a zabrániť tak alergickej reakcii vášho organizmu. V období kvitnutia kvetov či stromov je dobré zdržiavať sa vo vnútri. Okrem toho by ste mali menej vetrať, nesušiť bielizeň vonku a nosiť slnečné okuliare, ktoré vás môžu ochrániť pred alergénmi.

2. Využitie technológie

Áno, pred alergickými reakciami vás môžu ochrániť aj technológie. Aby sa peľ neudržiaval na povrchoch u vás doma, je potrebné časté vysávanie. Túto činnosť si môžete uľahčiť napríklad robotickým vysávačom, ktorý môžete pustiť kedykoľvek bude potrebné. Ďalším spôsobom ako sa zbaviť alergie na peľ môže byť i čistička vzduchu, ktorá zbaví vzduch v priestore od nečistôt i alergénov.

Aby ste si mohli užívať čerstvý vzduch i počas peľovej sezóny, môžete sa okná inštalovať protipeľové sieťky.

3. Pozor na stres

Príznaky alergie môže častokrát zhoršiť i stres. Uľaviť vášmu organizmu od nepríjemných prejavov alergie, vám tak môže pomôcť i zníženie stresu a relax. V kritickom období sa preto zamerajte na to, čo vám pomáha v boji proti stresu a vyhýbajte sa stresovým situáciám. Do vašej dennej rutiny môžete zapojiť pohybové aktivity alebo inú formu aktívneho oddychu. Dopriať by ste si mali i dostatok spánku či bylinkové čaje.

4. Doplnky výživy

Medikamentóznu liečbu je vhodné podporiť i výživovými doplnkami s látkami, ktoré tlmia alergické reakcie. Najlepšie je siahnuť po prírodných alternatívach, medzi ktoré patrí i Herb Alerg. Vďaka obsahu pŕhľavy, kurkumy, vitamínu C či zinku, pomáha nielen ako prevencia ale účinne bojuje proti prejavom alergie na peľ. Okrem toho prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému bez nežiaducich vedľajších účinkov.

5. Správna strava

Posledným tipom je obmedzenie potravín s vysokým obsahom histamínu. Pri alergickej reakcii organizmu sa často zvyšuje hladina histamínu v krvi, čo má za následok celý rad ťažkostí. Znížiť hladinu histamínu môžete antihistaminikami. Ďalšou z možností je vyhýbanie sa potravinám, ktoré obsahujú vysoké množstvo histamínu. Z jedálnička by ste preto mali vyradiť alkoholické nápoje, údeniny, čokoládu, kofeín, citrusy či zrejúce syry.

Správne fungovanie tráviaceho traktu a celkovú fyzickú a duševnú pohodu môžete podporiť i výživovým doplnkom Masticha Active.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín