Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůRady a návodyHodil by sa vám kuchynský robot do domácnosti? Poradíme vám ako si...

Hodil by sa vám kuchynský robot do domácnosti? Poradíme vám ako si vybrať ten správny, nízka cena by nemala byť vašim jediným kritériom.

Kuchynský robot je skvelým pomocníkom do kuchyne. Pri výbere by ste mali pozerať najmä na jeho funkcie a kvalitu. Cena je tiež dôležitá, avšak nie vždy sa oplatí vybrať ten najlacnejší spotrebič.

Aj ten najjednoduchší recept si častokrát vyžaduje veľmi veľa času na prípravu. A v prípade, že chcete svojim najbližším pripraviť hlavný chod aj s dezertom, potom musíte počítať s tým, že v kuchyni strávite hneď niekoľko hodín. Ak je stratený čas jediný dôvod, čo vás odradzuje od varenia, máme pre vás ideálne riešenie.Kuchynské roboty sú šikovnými pomocníkmi do domácnosti a ušetria vám množstvo času.

Napriek tomu, že kuchynské spotrebiče tohto typu nie sú najmenšou investíciou, pre vaše dobro by ste nemali siahnuť po tej najlacnejšej verzii. Ak už ste sa rozhodli do kuchynského robota investovať, svoju kúpu veľmi dobre zvážte. Najlacnejšie spotrebiče na trhu možno spĺňajú základné funkcie, avšak odráža sa to na kvalite a funkčnosti spotrebiča. Drahší, no kvalitnejší spotrebič disponuje viacerými funkciami, kvalitnejšími materiálmi a to sa odzrkladlí aj pri jeho používaní.

Ako si vybrať ten správny kuchynský robot?

Chápeme, že pri výbere akéhokoľvek výrobku je cena veľmi dôležitou jednotkou. Avšak siahnuť po najlacnejšej verzii nemusí byť vždy najšťastnejším rozhodnutím. Poradíme vám, na aké vlastnosti by ste sa mali zamerať, aby váš kuchynský robot splnil dokonale vaše očakávania.

Spravte si zoznam funkcií, ktoré vyžadujete

Pred tým ako sa pustíte do vyberania konkrétneho spotrebiča, stanovte si svoje nároky a požiadavky. Dnes na trhu nájdete jednoduché kuchynské roboty so základnými funkciami ako je mixovanie, miesenie či sekanie. Avšak nájdete aj také, ktoré sú oveľa prepracovanejšie. Existujú kuchynské roboty, ktoré majú integrovanú váhu alebo disponujú funkciou indukčného varenia, čo zase rozširuje funkcionalitu spotrebiču.Taktiež mnohí spotrebitelia oceňujú funkciu odšťavovača či sekáč na bylinky. A preto je dobré mať jasno, čo od robota očakávate, aby ste vedeli svoj výber zúžiť.

Dôležitým parametrom je výkon

Z technického hľadiska je výkon najdôležitejšou vlastnosťou. A to najmä preto, že podľa toho sa odrzkadluje to, čo váš robot dokáže a v akom časovom horizonte. Laicky povedané čím vyšší výkon a príkon, tým väčšie množstvo ingrediencií je robot schopný spracovať bez väčších problémov. Pri spotrebičoch býva častokrát uvedený príkon nie výkon, ideálne je keď má spotrebič približne 1000W. Vtedy viete, že pred sebou máte naozaj zdatný kuchynský robot.

Dizajn je tiež dôležitým prvkom

Možno vám to nepríde ako dôležitý faktor výberu, ale aj pri dizajne a materiáli, z ktorého je spotrebič vyrobený, by ste sa mali pozastaviť. A to najmä vtedy, ak plánujete mať spotrebič umiestnený na kuchynskej linke. Premerajte si koľko máte priestoru a nezabudnite myslieť aj na elektrickú zásuvku, aby mal spotrebič dostatočne dlhý kábel. Pokiaľ spotrebič plánujete schovávať do police, nemal by byť prehnane ťažký, aby ste sa zbytočne nenamáhali. Výhodou moderných kuchynských robotov je, že sú vyrobené z kvalitných nerezových materiálov, ktoré sa hodia takmer do všetkých interiérov.

Výkonnosť a funkčnosť spotrebiča je naozaj dôležitá, aby ste boli s výrobkom spokojní. Lacnejší spotrebič sa môže zdať ako výhodná kúpa, no až potom uvidíte, že spotrebič nemusí byť dostačujúci. Výkonnejší a lepšie vybavený spotrebič má možno prvotnú cenu vyššiu, avšak to sa vám vráti na ušetrenom čase, ktorý pri varení s  takýmito robotmi získate.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín