Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůRady a návodyNajčastejšie chyby pri používaní dezodorantov a antiperspirantov

Najčastejšie chyby pri používaní dezodorantov a antiperspirantov

Antiperspirant alebo dezodorant si väčšina ľudí aplikuje do podpazušia pravidelne každé ráno a podľa potreby aj v priebehu dňa takmer automaticky. Stalo sa to akousi rutinou a pozastavujeme sa nad tými, ktorí ich používanie z rôznych dôvodov zanedbávajú. Dennodenný boj s potom, hlavne počas teplých mesiacov, je témou mnohých, aj odborných debát. Väčšina bežných antiperspirantov totiž obsahuje kontroverzný hliník a jeho zlúčeniny. Niektorí ľudia sa snažia hliníku vyhnúť a siahnu radšej po prírodnom antiperspirante, iným je to úplne jedno. Každopádne, na boj proti nadmernému poteniu si vyberte zbrane, ktoré nebudú podkopávať vaše zdravie, ale budú pre vás prínosom.

Dezodorant vs antiperspirant

Pach potu nie je príjemný nám, ani nášmu okoliu. Ideálne riešenie ponúkajú deo prípravky, z ktorých si môžete vybrať antiperspirant alebo dezodorant. Ak ste si doteraz mysleli, že medzi nimi nie je žiaden rozdiel, ste na omyle. Zatiaľ čo antiperspiranty obmedzujú tvorbu potu, dezodoranty iba príjemne voňajú a tým obmedzujú pach, ktorý vzniká činnosťou mikroorganizmov na koži. Čo sa týka účinnosti dezodorantu vs antiperspirantu, ani jeden prípravok poteniu úplne nezabráni. Dezodorant vie neutralizovať telesný pach, ktorý pri potení spôsobujú baktérie. Antiperspirant však dokáže tvorbu potu značne obmedziť, a preto by sme mu mali dať hlavne v letných mesiacoch prednosť. Naviac je doplnený o voňavé zložky, čiže každý antiperspirant je aj dezodorant, ale nie každý dezodorant je antiperspirant.

Pestrú ponuku dezodorantov a antiperspirantov nájdete napríklad na stránke Mall.sk. Ak pri nákupe produktov využijte zľavový portál www.tipli.sk, máte možnosť ušetriť až 2 % z vášho nákupu, prípadne využite zľavový kupón Mall sk. Ak sa zaregistrujete na odber newslettera, automaticky získate Mall zľavový kupón v hodnote 4 € na váš ďalší nákup.

Prečo a kde si vybrať prírodný antiperspirant

Pri výbere predstavujú skvelú voľbu prírodné antiperspiranty bez alkoholu a parabénov. Pokiaľ máte citlivú pokožku so sklonom k podráždeniu, vyhýbajte sa prípravkom s obsahom alkoholu. Vašej pokožke ulahodia aj prípravky, ktoré sú určené pre citlivú a podráždenú pokožku. Dajte prednosť takým, ktoré neobsahujú hliník, pretože táto látka môže dráždiť pokožku a žiaľ, objavuje sa v mnohých dostupných prípravkoch. 

Obľúbený internetový obchod, zameraný na predaj parfémov a kozmetiky je Notino. Až 5 % z vašich peňazí sa vám vráti, ak vaša cesta do Notino povedie cez Tipli. Notino, to je aj zľava na rôzne druhy tovaru, ktorý nájdete prehľadne zoradený na ich stránke. Na Tipli sk nájdete aj ponuku Notino zľavových kódov na ďalší tovar, napr. pleťovú starostlivosť, zubné pasty, doplnky výživy a pod. Notino zľava (resp. aj Notino zľavový kód) sa často vzťahuje na prírodné dezodoranty a antiperspiranty a tiež dezodoranty bez hliníka, ktoré sú šetrné a jemné k vašej pokožke.

Príčiny nadmerného potenia

Potenie je pre ľudské telo doslova nevyhnutné. S potom sa vylučujú z tela soli a ďalšie látky. Človek sa potí stále, no niektorí ľudia viac a iní menej. Nadmerné potenie nás však dokáže obťažovať v pracovnom i súkromnom živote. Potenie je prirodzená odpoveď tela na vysokú teplotu, námahu, silné emócie a tiež určité druhy chorôb. Objem potu závisí od podmienok – súvisí nielen s počasím, ale aj so zdravotným stavom a fyzickou námahou. Potné žľazy slúžia na reguláciu telesnej teploty, a teda pot bráni prehriatiu tela. Deti sa potia rovnako ako dospelí, možno aj viac, no ich pot nie je cítiť až do obdobia puberty, kedy sa ukončuje vývoj potných žliaz. 

Typy a druhy dezodorantov a antiperspirantov

V ponuke obchodov nájdete dámske, pánske, ale aj neutrálne unisex varianty týchto výrobkov. Líšia sa od seba vôňou, obalom a zložením. Tekuté a tuhé dezodoranty a antiperspiranty zoženiete v 2 až 150 ml baleniach. Konzistencia záleží na vašich preferenciách – môžete si vybrať tuhý dezodorant, krém, roll-on alebo sprej.  Antiperspiranty nikdy nepoužívajte na podráždenú, či čerstvo oholenú pokožku. Pred použitím prípravku si vždy prečítajte odporúčanie výrobcu a riaďte sa ním.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín