Neděle, 4 června, 2023
magazin
DomůRady a návodyPatrí medzi vaše túžby kuchynský robot? Poradíme vám, ako si vybrať ten...

Patrí medzi vaše túžby kuchynský robot? Poradíme vám, ako si vybrať ten správny podľa vašich preferencií.

Kvalitný kuchynský robot je skvelým pomocníkom do každej domácnosti. Pomôžeme vám, aby ste si aj vy vybrali ten správny podľa vašich potrieb a preferencií.

Ste ten typ, ktorý sa v kuchyňi zvŕta naozaj často a rád? Ani tie najnáročnejšie recepty vám nerobia problém a bez obáv sa do nich púšťate? Jediné s čím máte problém, je že varenie vám zaberá veľké množstvo času? Ak hľadáte riešenie, ako ušetriť váš drahocenný čas, práve pre vás je užitočným pomocníkom do domácnosti multifunkčný kuchynský robot.

Kuchynské roboty zvládajú bežné činnosti, ktoré pri pečení či varení aplikujete oveľa rýchlejšie, ako keby ste ich museli robiť manuálne. Zároveň sa zbavíte zbytočného neporiadku, ktorý v kuchyni vzniká. A upratovanie trvá oveľa menej. Ušetrený čas môžete tak investovať do oveľa príjemnejších záležitostí.

Ako si vybrať kuchynský robot, tak aby uspokojil vaše požiadavky

V prvom rade si musíte uvedomiť, že kuchynské spotrebiče sú dlhodobou investíciou a veľké šetrenie sa niekedy nevypláca. Určite si svoje požiadavky a preferencie. Ako často budete robot používať, čo od neho potrebujete a hlavne koľko funkcií vyžadujete. Na základe vašich požiadaviek sa potom stačí už len rozhodnúť správne.

Aby ste mali prehľad, aký môže byť rozdiel medzi jednotlivými produktmi, prinášame vám porovnanie dvoch špičkových robotov od značky Kenwood. Jedná sa o robot z rady Prospero+ a radu kuchynských robotov Chef.

Prospero + a jeho výhody

S kuchynským robotom Prospero+ spracovanie potravín bude oveľa jednoduchšie. Robot pracuje o výkone 1000 W a môžete si nastaviť manuálne až 6 rôznych rýchlostí podľa vašej potreby. Tento spotrebič je vhodný najmä pre tých, ktorý rozširujú svoje kuchárske schopnosti alebo nemajú dostatok miesta na veľké kuchynské roboty. Prospero+ je totiž menší a nezaberá veľké množstvo priestoru, objem nerezovej nádoby je 4,3 litra. A tak hravo pripravíte pokrmy až pre 6 ľudí.

Veľkou výhodou tejto rady spotrebičov, že s ňou dokážete naozaj veľa. Pomocou troch rôznych metličiek dokážete hnietiť cesto, miešať, šľahať či strúhať. Každý model naviac obsahuje aj príslušenstvo, vďaka ktorému má kuchynský robot rozšírené funkcie ako napríklad odšťavovanie, mixér, lis na citrusy, či mlynček na mäso.

Kuchynské roboty Cooking Chef

Kuchynský robot zo špičkovej rady Cooking Chef je prvotriedny kuchynský spotrebič a dokáže naozaj toho veľa. Je ideálnou voľbou, ak hľadáte multifunkčného pomocníka. Vďaka svojmu veľkému objemu nádoby takmer 7 litrov, zvládne pripraviť recepty pre naozaj veľkú rodinnú oslavu. Alebo sa hodí každému profesionálovi, ktorý napríklad pečie na rôzne oslavy či svadby.

To, že je vhodný do profesionálnych rúk potvrdzuje aj funkcia indukčného varenia, vďaka ktorej môžete regulovať teplotu od 20 do 180 ° s presnosťou na jeden stupeň. Táto funkcia vám pomôže pripraviť aj tie najjemnejšie činnosti, ktoré sa pri pečení vyžadujú. Avšak nestratí sa ani v bežnej domácnosti, ohrev na vysokú teplotu vám umožňuje v tomto spotrebiči aj vyprážanie rezňov.

Základné funkcie ako je miesenie, šľahanie, strúhanie alebo hnietenie cesta si môžete ľahko rozšíriť pomocou rôznych nadstavcov, ktoré si viete k spotrebiču dokúpiť.

Či už varíte a pečiete vo veľkom alebo ste práve ten typ, ktorému sa do varenia nechce, kuchynský robot je výborným pomocníkom pre obe skupiny. Profesionálna rada Cooking Chef uspokojí aj tých najnáročnejších užívateľov. Ak však neplánujete robot využívať na extrémne náročné recepty a ani naň nemáte dostatok miesta, je pre vás ideálny kúsok z  rady Prospero+.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín