Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůAktuality4 rady, ktoré musí ovládať úspešný špeditér

4 rady, ktoré musí ovládať úspešný špeditér

Požiadavky na efektívne a rýchle špedičné služby sa každým rokom navyšujú. Je prirodzené, že moderná spoločnosť zvykne mať väčšie nároky na dostupné služby, špedíciu nevynímajúc. Ako si udržať dobré meno a náskok pred konkurenciou? Ponúkame štyri základné rady, ktoré by mala ovládať každá dobrá špedičná spoločnosť.

Dôkladná analýza: Poznajte svoje odvetvie

Prvým krokom k vytvoreniu úspešnej spoločnosti je preskúmanie svojej pracovnej oblasti ale aj konkurencie. Nákladná preprava je komplexný proces s množstvom premenných. Preto by ste mali vedieť, ako na efektívnu administratívu, výber dopravných vozidiel, či kompletizáciu objednávok a to všetko v rámci nákladovo prijateľných spôsobov prepravy. Je dôležité analyzovať každý faktor, ktorý môže zvýšiť alebo znížiť náklady pri plánovaní novej trasy zásielok. Vždy sa uistite, že ako špedičná firma vysielate vozidlá s maximálne naplneným obsahom.

Špedícia a jej riadenie nie je jednoduchou úlohou. Avšak dôkladné zoznámenie sa s týmto odvetvím môže v budúcnosti pomôcť posilniť a vylepšiť viaceré špedičné procesy. Vyhodnotenie rizík, definovanie úloh, automatizácia procesov či zväčšenie skladovacích priestorov vedú k vyššej produktivite, čo sa vo výsledku odrazí na spokojnosti zákazníkov. Pozrime sa podrobnejšie na ďalšie aspekty, ovplyvňujúce úspech špeditéra.

Nákladná preprava a efektívny výber dopravných prostriedkov

Aby špedičná spoločnosť mohla doručiť všetky produkty včas a na správne miesto, musí zvoliť ten najvhodnejší spôsob nákladnej prepravy. Vo všeobecnosti sa ponúka niekoľko možností. Medzi tie základné sa radí cestná nákladná preprava. V našej krajine ide o jednu z najpoužívanejších typov prepravy, keďže cestná infraštruktúra je rozvinutá viac než iné. Na základe skúseností je potrebné vybrať najoptimálnejší druh vozidla. Ak špedícia disponuje vozovým parkom so širokou škálou prepravných prostriedkov, dokáže splniť takmer všetky špecifické požiadavky zákazníkov. Zatiaľ čo pre potraviny podliehajúce skaze sú určené chladiarenské vozidlá, nadrozmerný náklad sa zvykne riešiť prostredníctvom ťahačov s návesmi alebo kamiónových súprav. V súčasnej modernej dobe by profesionálna špedičná firma mala byť vybavená aj monitoringom zásielok v reálnom čase.

Úspešná špedícia zároveň vie, v akých prípadoch je ideálna letecká či lodná nákladná preprava. Transport lietadlom je rýchly, bezpečný a garantuje vysokú kvalitu pre rôzne typy balíkov. Zákazníci často ocenia, pokiaľ vie špedičná spoločnosť zariadiť zvoz tovaru do letiskového skladu. Hoci transport zásielok loďou patrí medzi najstaršie spôsoby prepravy tovaru, skúsení špeditéri vedia, že ju netreba podceňovať. V skutočnosti ide o ekonomický dopravný prostriedok určený na dlhé, medzikontinentálne trasy. Produkty sú uskladnené v štandardizovaných lodných kontajneroch s objemnými rozmermi. Profesionálny prístup odborného špeditéra vo výsledku zaistí čo možno najefektívnejšiu prepravu do cieľového miesta.

Poskytujete zákazníkom uskladnenie tovaru?

Podnikatelia s dodávateľským reťazcom môžu mať často komplikácie s uskladnením tovaru. Či už je spoločnosť vo svojich začiatkoch, alebo má na trhu rozsiahle pôsobenie, musí myslieť na uloženie produktov na bezpečné miesto. V tomto prípade je veľmi výhodné, pokiaľ špedičná firma vyrieši „skladovací problém“ za svojho zákazníka. Doba skladovacích služieb môže byť individuálna, no najlepšie bude, ak sa prispôsobíte požiadavkám klientely. Nezabúdajte na stráženie skladov – najlepšie kamerovými systémami.

Získavanie dobrej spätnej väzby

Reputácia na trhu a pozitívne recenzie sú ciele, ktoré by chcel dosiahnuť snáď každý špeditér. Aj v prípadoch, keď je klientela špedičnej spoločnosti široká, odborníci by mali myslieť na individuálne potreby každého svojho zákazníka. Aj pri 99 percentnej úspešnosti sa totiž môže ozvať jedno nespokojné percento, ktoré opíše svoje zlé skúsenosti verejne na internet. Vytvorte profesionálne portfólio služieb, ochotný zákaznícky servis a prijateľné cenové prostredie, aby ste sa dopracovali k pozitívnym ohlasom.


Potřebujete pro svůj web, e-shop externí copywriting? JMP media jej zajistí.


- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín