Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůAktualityToto vás čaká pri poistení auta v roku 2023

Toto vás čaká pri poistení auta v roku 2023

Pri kúpe nového alebo aj ojazdeného vozidla je vždy na rade aj zvážiť, aké poistenie auta využijete. Nevyhnutnosťou je v každom prípade dojednanie PZP, ktoré dnes už ľahko zvládnete uzavrieť aj online. Netreba však zabúdať ani na havarijné poistenie a ďalšie možnosti pripoistenia. Ak ste sa teda v novom roku rozhodli aj pre nové auto, prípadne len hľadáte možnosti, ako si vybaviť lepšiu poistku, nasledujúce riadky sú určené práve vám. Pozrieme sa tiež na to, či sa vám v roku 2023 oplatí ponechať havarijné poistenie.

Dobrá správa: Celoplošné zdražovanie PZP na rok 2023 sa nekoná!

Mnohých motoristov na prelome rokov zaujíma, či sa im bude v novom poistnom období zvyšovať cena poistného pri PZP. Navyše, pri aktuálnych vlnách zdražovania všade vôkol nás by sa takéto zdražovanie PZP aj dalo očakávať, pretože spolu s nákladmi na energie, rastú aj náklady na opravy vozidiel a nárast je možné vidieť prakticky vo všetkých autoservisoch. Zvyšujú sa aj ceny náhradných dielov na vozidlá, a tak sa dá predpokladať aj nárast priemernej hodnoty poistných plnení.

Dobrou správou však je, že za prvé mesiace roku 2023 k celoplošnému zdražovaniu PZP nedošlo, a tak je veľmi pravdepodobné, že za povinné zmluvné poistenie zaplatíte rovnako ako vlani. Samozrejme, môže sa zdať, že mladší šoféri či všetci, ktorí v uplynulom roku spôsobili nehodu si priplatia, avšak určite nie výrazne.

Chcete mať pokojný spánok? Kvalitné poistenie auta vám ho zabezpečí

Napriek tomu, že ceny poistného zostávajú vo väčšine prípadov na rovnakých úrovniach, neznamená to, že by ste svojmu poisteniu auta nemali venovať pozornosť. Oboznámte sa vo svojej poisťovni s najnovšími produktami a možnosťami, ako si prípadne vozidlo pripoistiť. Premýšľajte nad tým, ako a kde svoje auto najčastejšie využívate a porozmýšľajte, či sa vám nezíde niektoré z pripoistení.

Pre inšpiráciu sme pripravili aj niekoľko konkrétnych príkladov, ako si môžete vylepšiť poistenie auta. Jazdíte často po okresných cestách v noci? Odporúčame špeciálne pripoistenie pre zrážku so zverov. Jazdíte často po diaľniciach? Určite sa vám zíde pripoistenie čelného skla. Často v aute vozíte drahšiu elektroniku či cennú batožinu? Nezabudnite na riziko jej krádeže a pripoistite si ju! Na každú špecifickú požiadavku jednoducho existuje riešenie.

Havarijné poistenie je možné ako produkt veľmi dobre prispôsobiť konkrétnym potrebám každého klienta. Týmto spôsobom dosiahnete optimalizovaný produkt z pohľadu krytia a výšky poistného. Ak ste si teda dali do roka 2023 záväzok, že si budete vo veciach udržiavať poriadok, nezabudnite nahliadnuť do poistných zmlúv, prípadne sa pozrieť, ako by ste si aktuálne poistenie auta mohli vylepšiť tak, aby lepšie odrážalo vaše individuálne potreby. 

Oplatí sa vám aj v roku 2023 havarijné poistenie?

Premýšľate každý rok pri platení poistného na havarijnú poistku, či sa vám ešte vôbec oplatí? Je pochopiteľné, že poistné pri havarijnom poistení nie je najnižšie a môže sa zdať, že na staršie auto sa už jednoducho neoplatí. Nenechajte sa však pomýliť. Pár sto eur, ktoré za havarijné poistenie ročne zaplatíte, sa vám môže v prípade nehody či akejkoľvek inej škody na vozidle zdať doslova bezvýznamných. Nezabudnite tiež, že náklady na opravy vozidiel ako aj náhradné diely v uplynulom období citeľne vzrástli, a tak má havarijné poistenie čoraz väčší význam práve aj pri starších autách.

Pri prehodnocovaní výhodnosti havarijného poistenia tak pamätajte, že je možné prispôsobiť ho na mieru a požiadať o aktualizáciu zmluvy. Havarijné poistenie sa vám tak oplatí aj v prípade, že vaše auto sa už blíži k veku 10 rokov, prípadne ho už presiahlo.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín