Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůAktualityViete, kde môžete použiť kvalitnú a jednoducho zhotoviteľnú epoxidovú podlahu?

Viete, kde môžete použiť kvalitnú a jednoducho zhotoviteľnú epoxidovú podlahu?

Či už staviame nový dom, rekonštruujeme ho, alebo sme sa pustili do stavby garáže, ktorú sme roky odkladali, budeme v mnohých prípadoch riešiť aj novú podlahu. Na výber dnes máme z mnohých podlahových materiálov a krytín. Medzi tie obľúbené a čím ďalej častejšie zhotovované, patria epoxidové podlahy. Poďme si k nim povedať viac informácií.

Prečo zvoliť epoxidovú podlahu?

Pokiaľ patríte k bežne zručným ľuďom, ktorí si doma kde čo zo základných vecí urobia sami svojpomocne, bude sa vám epoxidová podlaha určite páčiť. Ide o jednoduché a lacné riešenie vo forme náteru na betón. Je to technologicky najjednoduchšie riešenie v podobe samopenetračného epoxidového náteru. Zvládne ho vykonať každý domáci majster. Čo sa týka zafixovania betónu od prašnosti a nasiakavosti, už jedna vrstva zvládne urobiť túto službu. Čím je betón hladší, tým je výsledný efekt betónovej podlahy lepší.

V prípade, že ste nároční a nevadí vám stráviť prácou na podlahe ďalších pár hodín, môžete zhotoviť ďalšiu vrstvu prípadne hrubovrstvý epoxidový náter. Je tu však už potrebné počítať aj s penetrovaním podkladu epoxidovou penetráciou.

Výbornou voľbou je napr. epoxidová podlaha do garáže, do pivnice alebo do dielne. Celý proces zhotovenia podlahy je taký jednoduchý, že to v domácich podmienkach zvládne skutočne väčšina zo záujemcov. Na aplikáciu vám postačí velúrový valček. Čo sa týka spotreby, už od 0,5 kg/m2 ponúka tento materiál značne zaujímavú možnosť, čo sa týka pomeru cena/kvalita/úžitkové vlastnosti a vzhľad.

Kúpte všetko potrebné na jednom mieste

Pokiaľ vás zaujíma epoxidová podlaha, mnoho odpovedí nájdete na blogu na internetových stránkach epoxidovazivica.sk, kde tiež nechýbajú epoxidy ponuka, predaj v prehľadnom členení, ktoré je pre každého zrozumiteľné.

Pozrite sa sami na fotografie zo zhotovovania epoxidovej podlahy na epoxidovazivica.sk a presvedčte sa, že táto činnosť je naprosto jednoduchá.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín