Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůAktualityOtravuje vás senná nádcha? Dbajte na prevenciu!

Otravuje vás senná nádcha? Dbajte na prevenciu!

Senná nádcha je ochorenie spôsobené alergickou reakciou organizmu na peľ rôznych druhov rastlín. Táto reakcia spôsobuje uvoľňuje histamínu a iných látok, ktoré následne zapríčiňujú celý rad nepríjemných prejavov sennej nádchy. Typickými príznakmi sennej nádchy sú svrbenie nosa, kýchanie, slzenie a začervenanie očí, ako aj  bolesti hlavy a poruchy spánku.

Akým spôsobom zabrániť nepríjemným ťažkostiam?

  1. Ak trpíte sennou nádchou, je dôležité, aby ste vedeli, aké látky v ovzduší vám môžu spôsobovať alergické reakcie. Najčastejšie ide peľ z rôznych rastlín, plesne či prach. Existujú webové stránky, ktoré vám môžu pomôcť sledovať hladiny alergénov v ovzduší.
  2. Vyvarujte sa pobytu vonku v čase, keď je hladina alergénov príliš vysoká. To isté platí aj v prípade oblastí, kde sú rastliny, ktorých peľ vám spôsobuje alergie.
  3. Keď sa pohybujete v prostredí, kde je pravdepodobné vysoké množstvo alergénov, môže byť užitočné nosiť rúško, ktoré zabraňuje tomu, aby sa alergény dostali do vašich dýchacích ciest.
  4. Aby ste minimalizovali množstvo alergénov, s ktorým prichádzate  do kontaktu, pravidelne si umývajte ruky, tvár i vlasy.
  5. Užitočným môže byť aj vetranie domácnosti v neskorých večerných hodinách, kedy je počet alergénov v ovzduší zvyčajne nižší. Ak chcete znížiť  množstvo alergénov v domácnosti, môžete použiť aj čističku vzduchu alebo klimatizáciu s filtrom, ktorý zachytáva častice peľu.
  6. Eliminovať množstvo alergénov u vás doma môžete aj pravidelným vysávaním a utieraním prachu.
  7. Prevenciou môže byť aj užívanie rôznych výživových doplnkov, ktoré podporujú správne fungovanie imunitného systému. Medzi takéto produkty patrí Masticha activeHerb alerg. Herb alerg navyše pomáha zmierňovať nepríjemné príznaky sennej nádchy.

Okrem prevencie nezabúdajte v prípade nepríjemností navštíviť aj lekára, ktorý vám nastaví liečbu.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín