Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůBývanieViete, ktoré príslušenstvo vám pomôže so stavbou terasy aj životnosťou dreva?

Viete, ktoré príslušenstvo vám pomôže so stavbou terasy aj životnosťou dreva?

Ak sa rozhodneme pre stavbu terasy, chceme bezpochyby, aby bola postavená kvalitne, bola odolná a vydržala nám slúžiť mnoho rokov, ale tiež, aby sa nám po estetickej stránke páčila a hodila sa k nášmu domu. Toto všetko vedia splniť drevené terasy. Pre ich stavbu sa každoročne rozhodne množstvo z nás. Drevo je výborný materiál, s ktorým sa skvele pracuje a taktiež sa hodí takmer kdekoľvek.

Postarať sa o drevo je nutnosť

Pokiaľ vás zaujíma stavba terasy z dreva, je potrebné vopred sa rozhodnúť, aké ochranné prostriedky dreva použijeme. Náterom je nutné opatriť všetky plochy drevených lát, trámov atď.

Hodiť sa vám bude penetrácia aj oleje na terasy. Ochránia drevené dosky pred vlhkosťou, ale aj pred UV žiarením a nepriazňou rozmarov počasia v lete i v zime.

Kvalitné drevo aj príslušenstvo na zhotovenie terasy

E-shop Gardina v Čechách aj na Slovensku ponúka kvalitné terasové dosky. Voliť môžete WPC dosky na terasu alebo klasické drevené dosky z masívu sibírskeho smrekovca. Tento smrekovec patrí k veľmi odolným drevinám, pretože vyrastal priamo na Sibíri, odkiaľ je privezený. Exotické dreviny sú drahšie a pre prácu s nimi si budete musieť zaobstarať vrtáky do železa.

Pre pohodlnú prácu pri zhotovení terasy aj pre vyššiu životnosť dreva vám poslúžia rektifikačné terče. Používajú sa vtedy, keď nemáte pod terasou 100% rovný podklad. Dajú sa buď pod celú terasu, alebo len tam, kde je to potrebné. V prípade, že je sklon mierny, postačia granulátové podložky pod hranoly, ktoré sú lacnejšie a fungujú výborne. Terče tiež predĺžia životnosť terasy. Vytvára priestor medzi podkladom a drevenými hranolmi, dovoľujú odtok vody, vetranie terasy a celkovo drevo chránia voči vlhkosti.

Skvelé sú aj terasové podložky, ktoré zľahčia montáž a chránia drevo tam, kde sa vlhkosť najviac drží.

Viac na Gardina.sk.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín