Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůAktualityOd prívesného vozíka po bager – všetko vám požičiame

Od prívesného vozíka po bager – všetko vám požičiame

Nekupujte bager, elektrocentrálu či prívesný vozík. Požičajte si ich a ušetríte

Keď kupujete do firmy bager, minibager alebo iné stroje, pripravujete sa o finančné prostriedky, ktoré by ste mohli použiť na iné účely. Poradíme vám, kedy a prečo je výhodnejšie si stroj požičať. Prezradíme tiež, aké stroje a vybavenie v showroomoch požičovní nájdete.

Požičovňa stavebných strojov pre firmy, živnostníkov i súkromníkov

V prípade, ak staviate alebo rekonštruujete svojpomocne, je požičovňa stavebných strojov najrozumnejšou voľbou. Ceny väčšiny profesionálneho náradia od výkonných vŕtacích kladív cez elektrocentrály až po minibager, sa totiž pohybujú v rádoch vyšších stoviek až tisícok eur. A takú ťarchu unesie iba máloktorý stavebný rozpočet.

Požičovňa je lepším riešením aj keď podnikáte ako živnostník alebo stavebná partia. Požičané vybavenie vám umožní rozšíriť ponuku poskytovaných služieb za zlomok peňazí, ktoré by ste minuli pri jeho nákupe. Nebudete sa tak musieť spoliehať na externých dodávateľov, čo je vždy spojené so zbytočnými prestojmi (a neraz aj s horšou kvalitou práce).

V neposlednom rade je požičovňa stavebných strojov užitočná aj pre veľké firmy. Umožní im takisto rozšíriť ponuku poskytovaných služieb, ale napr. aj posilniť kapacitu strojového parku pri nečakanom nápore zákaziek počas sezóny. Pri výpožičke potom nemusia investovať do údržby strojov, ktoré by mimo sezóny zbytočne odpočívali a nezarábali.

Minibager, bager, elektrocentrála a mnoho ďalšieho

Keď sa povie požičovňa stavebných strojov, niekto si predstaví minibager, klasický bager, dozér a podobné ťažké stroje. Moderné požičovne sa však snažia vychádzať zákazníkom v ústrety a ponúkať všetko na jednom mieste.

Nájdete v nich preto nielen veľké stavebné stroje (ako už spomínaný bager, dozér, nakladač či dumper), ale aj minibagre, elektrocentrály, pracovné plošiny či manipulačnú a záhradnú techniku. Niektoré ponúkajú aj prívesné vozíky a prepravníky na stroje.

Navyše, funkcie mnohých strojov môžete rozšíriť, keď si požičiate vhodné príslušenstvo. Bagera minibager môžete pomocou hydraulického kladiva či klieští premeniť na demolačný stroj na búranie starých budov. Takisto s nimi môžete nakladať pevné a sypké materiály alebo zarovnávať terén pomocou špeciálnych lyžíc a lopát. Medzi ďalšie zaujímavé príslušenstvo patria vibračné zhutňovače, skalné alebo asfaltové frézy, mulčovače, zemné vrtáky, kefy na čistenie komunikácií či rozmetače na posypový materiál v zime.

Mnohé požičovne ponúkajú okrem výpožičky aj komplexnú starostlivosť. Tá zahŕňa napr. dovoz stroja na miesto určenia, servisné prehliadky a úkony priamo na mieste alebo zapožičanie náhradného stroja pri poruche. Veľmi obľúbená je online obhliadka, pri ktorej si vyberiete stroj a technik vám ho predvedie na diaľku cez internet priamo v akcii. Nemusíte tak nikam chodiť a ušetríte drahocenné hodiny vášho času.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín