Neděle, 4 června, 2023
magazin
DomůRady a návodyZrnková káva: Nevyhnutný základ na prípravu lahodnej kávy

Zrnková káva: Nevyhnutný základ na prípravu lahodnej kávy

Možností prípravy kávy je celý rad. Nech už je ten váš obľúbený akýkoľvek, nezaobídete sa bez kvalitnej zrnkovej kávy. Práve tá totiž ponúkne najlepšiu chuť a očarujúcu arómu, ktorú si môžete vychutnať v každej šálke.

Káva

Káva – mletá, či zrnková? Mletá káva nie je tou najlepšou voľbou. Po namletí totiž rýchlo stráca svoje skvelé vlastnosti a neponúka tak onú skvelú chuť. Oveľa lepšia je kvalitná zrnková káva. Tú si môžete čerstvo namlieť pred samotnou prípravou kávy. Môžete sa tak tešiť na typickú arómu, a hlavne skvelú chuť. Vyberať môžete z rôznych druhov kávy, či už ide o arabicu alebo robustu, alebo chcete ochutnať kávu z rôznych kútov sveta.

Zrnková káva

Výberová zrnková káva je tou najlepšou voľbou. Potom už budete potrebovať len mlynček a niečo, v čom si kávu pripravíte. So skvelým základom, ktorým zrnková káva je, vykúzlite šálku lahodného nápoja relatívne ľahko. Na výber je pritom z mnohých rôznych chuťových profilov – milovníci hutnejšej horkej kávy ocenia robustu. Pokiaľ máte radšej jemnú sladšiu kávu plnú zaujímavých chuťových tónov, zvoľte arabicu. Pražiareň kávy tiež výrazne ovplyvní chuť, praženie totiž káve dodáva finálnu podobu.

Šálka ​​na espresso

Ak máte pripravenú kvalitnú zrnkovú kávu, mlynček a kávovar, stačí už len tá správna šálka na espresso. Správna veľkosť a kvalitná šálka ešte umocní váš zážitok. Kľúčový je aj materiál – šálky z porcelánu či dvojitého skla sú najlepšou voľbou. Udržujú optimálnu teplotu kávy, aby ste si mohli vychutnať chuť naplno. Vyberať môžete z rôznych farieb a prevedení, prípadne aj veľkostí, ak hľadáte tú pravú šálku napríklad pre cappuccino či lungo. Každá šálka kávy tak môže byť skvelým zážitkom.

Káva môže byť bežnou rannou vzpruhou, ale aj skvelým zážitkom, ak si chcete urobiť radosť. Vyberajte z rôznych druhov kávy a potešte svoje chuťové poháriky.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín