Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůBývanie4 tipy, ktoré musíte poznať pri výbere dokonalých stolových nôh

4 tipy, ktoré musíte poznať pri výbere dokonalých stolových nôh

Dobrý design začína pri dobrých základoch, a to platí najmä v prípade nábytku. Nohy stola hrajú kľúčovú úlohu v jeho celkovom vzhľade, pocite a stabilite, a preto je dôležité vybrať pre svoj projekt tie správne. Tu sú štyri tipy, ktoré treba mať na pamäti pri výbere dokonalej sady nôh stola.

Zvážte, o akú estetiku sa snažíte

Pri výbere dokonalých stolových nôh treba mať na pamäti niekoľko vecí. V prvom rade treba zvážiť štýl stola, ktorý sa snažíte vytvoriť. Chystáte sa na niečo tradičné? Moderné z polovice storočia? Rustikálne? Nohy k stolu, ktoré si vyberiete, by mali byť v súlade s celkovou estetikou daného kusu. Po druhé, musíte myslieť na funkciu. Hľadáte nohy, ktoré sa dajú zložiť na ľahké skladovanie? Alebo potrebujete nohy, ktoré sú nastaviteľné, aby sa prispôsobili rôznym výškam? Pokiaľ zvážite tieto faktory, iste sa vám bude nakupovať a vyberať stolné nohy oveľa lepšie. 

Dbajte na materiál

Materiál nôh je rovnako dôležitý ako ich štýl. Opäť bude záležať na osobných preferenciách a vzhľade, ktorý sa snažíte dosiahnuť. Kovové nohy k stolu môžu dodať kusu nábytku elegantnú, minimalistickú atmosféru, zatiaľ čo drevo môže dodať teplo a charakter. Ak sa nemôžete rozhodnúť medzi týmito dvoma materiálmi, prečo ich nekombinovať? Môžete sa napríklad rozhodnúť pre drevenú dosku stola s kovovou podnožou stola.

Aké kovové podnože ponúka Steelbro?

Spoločnosť Steelbro ponúka mnoho kovových podnoží a nôh k stolu. Zaujíma vás, ktoré momentálne najviac letí? Tu je niekoľko našich tipov!

  • Jedálenské oceľové nohy Merga

Tieto oceľové nohy k jedálenskému stolu sú veľmi jednoduché a pritom veľmi jedinečné! Majú obdĺžnikový profil 50 x 25 x 2 mm a kúpiť si ich môžete v niekoľkých variantoch, a to: matná čierna, matná biela, zlatá, chrómová a surová oceľ.

  • Jedálenský centrálny podnož Eta

Centrálne podnož Eta sa hodí do každého domova. Moderný štýl s elegantným nádychom váš domov rozžiari. Taktiež si ich môžete zaobstarať v rovnakých variantách ako jedálenské oceľové nohy Merga.

  • Jedálenský centrálny podnož Belima

Tento designový kúsok nie je len tak pre každého. Veľmi unikátny centrálny podnož Belima si môžete kúpiť vo všetkých už spomínaných variantoch. Odporúčame pre všetky design nadšencov! 

Uistite sa, že sú dostatočne pevné

Pri navrhovaní nábytku je samozrejme rovnako dôležitá funkcia ako forma. Musíte sa uistiť, že vami vybrané nohy sú dostatočne pevné, aby uniesli váhu dosky stola a pod tlakom sa nekývali alebo neprehýbali. To je dôležité najmä v prípade, že pre dosku stola používate ťažšie materiály, ako je kameň alebo mramor – posledná vec, ktorú chcete, je, aby sa váš krásny nový stôl pri prvom použití zrútil!

Venujte pozornosť detailom, ako je výška a šírka

V neposlednom rade stojí za to zvážiť výšku a šírku nôh vo vzťahu k zvyšku stola. Vyššie nohy môžu malému stolu dodať pocit jemnosti a krehkosti, zatiaľ čo kratšie môžu väčšiemu kusu nábytku pridať na vizuálnej váhe. Širšie nohy tiež obvykle pôsobia, že stôl je mohutnejší, takže na to pri výbere myslite.

Potrebujete poradiť s výberom nôh k stolu?

S týmito štyrmi tipmi budete na dobrej ceste k výberu dokonalej sady stolových nôh pre váš dokonalý domov! Len nezabudnite pred konečným rozhodnutím vziať do úvahy štýl, materiál, pevnosť a rozmery jednotlivých nôh. Tak si môžete byť istí, že váš stôl bude nielen skvele vyzerať, ale aj vydrží všetko, čo mu život prichystá! Potrebujete názor a radu od profesionálov? Kontaktujte Steelbro! Radi vám poradíme s výberom tých najlepších kovových nôh k stolu! Stačí nás len kontaktovať a my vám odporučíme naše najlepšie stolové nohy na Steelbro.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín