Neděle, 4 června, 2023
magazin
DomůRady a návodyAko predchádzať závislosti od hazardných hier

Ako predchádzať závislosti od hazardných hier

Predchádzanie závislosti od hazardných hier vám z dlhodobého hľadiska ušetrí veľa peňazí, času a úsilia. Hoci má prevencia obrovské výhody, je to jeden z najviac zanedbávaných postupov. Zamerať sa výlučne na liečbu a nemyslieť na prevenciu je ako snažiť sa opraviť pretekajúci drez utieraním podlahy.

Ako môžete predchádzať závislosti od hazardných hier?

Nastavenie peňažného limitu

Určite si stanovenú sumu peňazí a tú za žiadnych okolností neprekročte. Aj keď sa vám bude zdať, že sa vám darí. Keď zvyknete hrať v kamenných kasínach, platobnú kartu nechajte doma. Držte sa len sumy v hotovosti, ktorú si prinesiete.

Pokiaľ navštevujete online stránky s hazardnými hrami ako eTipos kasíno, držať sa limitu bude možno zložitejšie. Snažte sa stanovenú sumu neprekročiť. Nemusíte ju ani za každú cenu minúť do posledného centu!

Nenaháňajte sa za stratami

Toto je jeden z najväčších rizikových faktorov prekročenia vášho rozpočtu. Môže byť lákavé pokračovať v hre, aby ste získali späť peniaze, ktoré ste už minuli. Čím dlhšie sa budete naháňať za svojimi stratami, tým je pravdepodobnejšie, že budete pokračovať v utrácaní.

Uvedomte si, kedy to už nie je zábava.

Ako každá iná forma zábavy, aj hranie hazardných hier môže byť zábavné s mierou. Dôležitý je mať pocit kontroly. Keď začnete strácať kontrolu a zistíte, že sa snažíte vyhrať peniaze späť, môže to byť veľmi frustrujúce. Často sa stáva, že hráči si zlosť vybíjajú búchaním do automatu. Nemôžete sa stať tým človekom.

Namiesto formy zábavy môže hazardná hra ovládnuť niečí život a nedovolí mu sústrediť sa na iné veci, ktoré sú pre neho dôležité. Pozorné sledovanie toho, či ide stále o formu zábavy, môže byť pri prevencii závislosti užitočné.

Vytvorte si iné záľuby

Ak je hranie hazardných hier vašou jedinou záľubou a zdrojom radosti, je na čase vrátiť sa späť do reality. Prichytili ste sa ako na internete vyhľadávate „tipy casino“? Zamyslite sa nad tým, či vám hranie hier nezačína pohlcovať život a myseľ. 

Pre svoje dobro a dobro svojich blízkych sa pokúste nájsť si aj iné záľuby a formy naplnenia. Podobne ako drogy alebo alkohol sa hazardné hry často používajú ako spôsob, ako sa vyrovnať so stresom. Nájdite si iné zdravšie spôsoby ako uniknúť pred nudou, osamelosťou, smútkom alebo úzkosťou. Verte tomu, že problémy, ktorým sa chcete vyhnúť nezdravými spôsobmi sa budú len zhoršovať.

Ak hazardujete s rozumom a nie ste náchylní na vytvorenie závislosti, pokojne pokračujte. No ak máte čo i len najmenšiu obavu, ihneď skončite. Nájdite si iné záľuby – športujte, maľujte, naučte sa programovať alebo vytvoriť webstranku na mieru. Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto podľahol závislostí na hazardných hrách, nevzdávajte to s ním.

Foto: elements.envato.com

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín