Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůMóda a ŠtýlKto používa prírodnú kozmetiku, zistil, že nie všetko, čo sa za ňu...

Kto používa prírodnú kozmetiku, zistil, že nie všetko, čo sa za ňu vydáva, jej skutočne je.

Preto vznikol obchod, kde zloženie študovať nemusíte. Tovar je tu preverený a certifikovaný, aby bolo zaručené 100% prírodné zloženie, a navyše je českej výroby.

Prírodná kozmetika pre celé telo
Skutočne prírodná kozmetika všetkého druhu už našťastie existuje: prírodné dezodoranty, laky na nechty, gély na holenie, laky na vlasy, zubné pasty,… Čomu všetkému sa tieto prípravky vyhýbajú? Synteticky získaným parfumom, ropným látkam typu minerálnych olejov, parafínu alebo vazelíne, syntetickým konzervačným látkam a farbivám či vybraným tenzidom (napríklad sodiumlauryl sulfátu, skrátene SLES).

Internetový obchod www.ceska-biokosmetika.cz starostlivo vyberá, aký tovar bude ponúkať. Nájdete tu osvedčené značky Nobilis Tilia, Saloos alebo Cannaderm, aj zatiaľ menej známe, ale o nič menej kvalitné značky ako napríklad Cosm’etika, Naturfyt bio či SynCare. Kozmetické produkty dopĺňajú aj prírodné liečivá – medzi najobľúbenejšie medzi zákazníkmi patrí napríklad Havlíkov prírodný zázrak, hojivá mastička v praktickom balení, ktoré je ideálne nielen na cesty.

Certifikát dáva istotu
Certifikát CPK znamená certifikovaná prírodná kozmetika a môžu ho získať kozmetické prípravky, pri výrobe ktorých boli použité čisté prírodné suroviny pochádzajúce z ekologického poľnohospodárstva alebo zberu vo voľnej prírode, vždy s ohľadom na ochranu životného prostredia. Tieto produkty neobsahujú okrem vyššie spomenutých zložiek ani živočíšne zložky ako napríklad zvierací kolagén alebo glycerín (okrem včelieho vosku a alkoholov ovčej vlny), suroviny vyrobené pomocou geneticky modifikovaných organizmov a chemické UV filtre.

CPK bio je potom ešte o stupeň vyššia, akási forma nadstavby CPK. Táto kozmetika musí splniť nielen podmienky na získanie označenia CPK, ale ešte navyše musí v konečnej hmotnosti produktu obsahovať minimálne 20% podiel biozložiek pochádzajúcich z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva alebo kontrolovaného zberu v prísne vymedzených lokalitách.

Prírodný BB krém
Nie každá žena preferujúca prírodnú kozmetiku odmieta líčenie. Našťastie aj do oblasti dekoratívnej kozmetiky už prenikli ekologické a etické produkty. Medzi ne patrí BB krém so striebrom a jojobovým olejom značky Cosm’etika, ktorý je spojením denného krému a make-upu v jeden ľahký balzam farebne zjednocujúci pokožku, kryciu aj jej mierne nedostatky.

Bio peeling
Ktorá žena nemiluje čokoládu? A ktorá by nechcela mať jemnú pokožku? Tieto dve túžby sa spojili v Bio telovom čokoládovom peelingu od Saloosu, ktorý zvláčňuje pokožku a funguje aj proti celulitíde. A navyše skvele vonia…

Ošetrovať pleť a líčiť sa už ide bez kompromisov. Ekologická certifikovaná prírodná kozmetika z Českej republiky je voľbou pre všetkých, komu nie je ľahostajné, aké látky dopraje svojmu telu, ani ako výroba kozmetiky či doprava tovaru z opačného konca sveta zaťažuje prírodu.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín