Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůMóda a ŠtýlCestičky života sú spletité a mnohokrát aj nevyspytateľné. Často nás tak privedú...

Cestičky života sú spletité a mnohokrát aj nevyspytateľné. Často nás tak privedú na rázcestí, a my sa musíme rozhodnúť…

Vykročiť do neznáma, alebo zostať nohami pevne na zemi? Osud je mocný čarodejník a pripravuje nám tak najrôznejšie výzvy či obdobia, ktorými musíme prejsť, aby sme sa niečo naučili, niečo pochopili alebo zmenili svoj prístup k životu, alebo k sebe samej. Ku každej príležitosti by sme však mali pristupovať s úsmevom na tvári.

Chopte sa životné zmeny oboma rukami!
Možno sa pred vami objavila perspektívna pracovná ponuka, ktorú by bola škoda odmietnuť. Alebo ste sa zoznámili s milým mužom, máte dohodnutú schôdzku a vy nechcete nič ponechať na náhodu. Chcete svoju životnú výzvu pevne uchopiť, ale podvedome tušíte, že pre to budete musieť urobiť oveľa viac, než si naštudovať informácie o danej firme alebo vybrať vhodné oblečenie na prvé rande. S dôležitým krokom vpred vám môže pomôcť zmena imidžu, ktorá vám dodá na sebavedomí a zmení to, ako sa vnímate vy sama. A ak sa budete páčiť sama sebe, urobíte obrovský dojem aj na svoje okolie!

Premena nemusí byť radikálna
Väčšina žien sa drží svojej stálej vizáže pokojne niekoľko rokov. Nájdu si zlatú strednú cestu s ohľadom na účes aj spôsob líčenia, ktorý im vyhovuje, a nechcú nič meniť. Lenže z času na čas je zmena potrebná. Ak sa bojíte, že z vás premena vizáže urobí niekoho úplne iného, ​​je váš strach úplne zbytočný, nemusíte predsa zachádzať do extrémov. Veľakrát aj drobná pomoc od skúsenej kaderníčky alebo vizážistky dokáže s vašim vzhľadom hotové divy, aj keby išlo o decentnú zmenu v líčení alebo ľahko iný účes. Rovnako ako v jednoduchosti, aj v maličkostiach sa skrýva krása.

Vybočte zo stereotypu
Po zmene vizáže často túžia mamičky na materskej dovolenke, ktoré od rána do večera lietajú okolo svojich detí, plienok a príkrmov. Keď sa na seba pozrú do zrkadla, naskytne sa im pohľad na rozstrapatené vlasy – spravidla stiahnuté do rýchleho copu – kruhy pod očami a bledú pleť. Tak to ale nemusí byť! Záleží len na vašom prístupe!

Nemusíte na to byť sama
Zatiaľ čo mamičky na materskej dovolenke hľadajú taký účes, ktorý im pristane, ale zároveň nebude vyžadovať zložitú úpravu, cieľavedomé ženy snažiace sa o kariérny postup vyžadujú takú premenu vizáže, ktorá im dodá nielen na sebaistote, ale aj na dôveryhodnosti či rešpekte. Ak si neviete rady, čo by pristalo a vyhovovalo práve vám, nie je nič jednoduchšie, než si nechať poradiť u odborníkov. Tí vám odporučia vhodný účes s ohľadom na váš pracovný post alebo aktuálnu životnú situáciu. Poradí aj s líčením, ktoré vám môže zvýrazniť rysy alebo ich naopak zjemniť. Cudzie im nie je ani porada vo svete módy, ktorú môžete využiť v prípade, keď chcete napríklad šikovne zamaskovať nejaké tie kilá navyše, alebo aj s ohľadom na novú pracovnú pozíciu.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín