Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůBývanieObľúbenosť drevených podláh má dlhú tradíciu

Obľúbenosť drevených podláh má dlhú tradíciu

Moderné boli za čias našich prababičiek, trendy sú aj dnes. Lenže vďaka moderným technológiám sa mnohé zmenilo. Drevené prvky a podlahy môžu byť výrazným protipólom moderného zariadenia v byte, ale rovnako dobre môžu dnešný interiér doplniť a prepojiť s ostatnými použitými prvkami.

Nadčasovosť drevených podláh

Do každého priestoru sa hodí iný druh drevenej podlahy, preto pri zariaďovaní nielen kombinujeme, ale premýšľame aj dopredu nad celkovým vzhľadom a konečným využitím miestnosti. Na výber sú dnes rôzne materiály, odlišné spracovanie povrchu s výslednou štruktúrou, zaujímavé designy, rozdielne konštrukčné prevedenia; masívne podlahy, parkety či napr. trojvrstvové drevené podlahy. V každom prípade však s profesionálnym položením získame krásnu podlahu s dlhou životnosťou, jednoduchou údržbou a prírodnou atmosférou.

Trojvrstvové drevené podlahy

Celá skupina drevených plávajúcich viacvrstvových podláh sa teší stále väčšej obľube. Zákazníci najčastejšie uvádzajú tieto dôvody: veľký výber farebných odtieňov a drevín v samotnej nášľapnej vrstve, jednoduchú pokládku a vhodnosť na podlahové vykurovanie. Tiež údržba je jednoduchá; stačí pravidelné vytieranie a občasné ošetrenie prípravkami pre daný typ podlahy.

drevená podlaha

Hrátky s farbami a priestorom

Nielen praktická stránka, ale aj vzhľad a celkový dojem z priestoru je dôležitý. Pri menšej miestnosti docielime prejasnenie a priestorové zväčšenie použitím svetlého odtieňa drevenej podlahy a svetlých alebo pastelových stien zo studeného farebného spektra. Podobný efekt je možné dosiahnuť aj pomocou vzoru podlahy (malé parkety versus väčšie podlahové prvky).

Vzhľad izby dokáže dokonca premeniť aj smer položenia podlahy alebo šírka spojov. Svetlým podlahám pristane aj svetlý nábytok, s jedným tmavým dominantným kúskom napr. svetlá obývacia izba s tmavým konferenčným stolíkom. Drevené podlahy môžeme doplniť nábytkom s masívom či laminami av modernom interiéri sa vedľa seba presadí drevená podlaha aj výrazne farebné plastové prvky alebo sklo.


Jakou vybrat podlahu je nejčastější otázka při rekontrukci bytu či domu. V článku o podlahách vám s výběrem vhodné podlahy pradíme.


- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín