Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůBývanieLuxusné koberce skrášli každú obývaciu izbu

Luxusné koberce skrášli každú obývaciu izbu

Koberec predstavuje stálice medzi podlahovými krytinami. Má množstvo výhod. Prečo si zaobstarať luxusný koberec do obývacej izby?

Aké sú výhody kobercov

Napriek trendu minimalizmu koberce stále nestrácajú na obľube. Dané je to predovšetkým tým, že sa jedná o účinnú hlukovú a tepelnú izoláciu. Vytvárajú veľmi útulný dojem, sú príjemné na došľap, hrejú a opticky zútulňujú každú miestnosť.

Luxusné koberce, ktoré vyvolávajú jedinečný dojem, sú predovšetkým tie, ktorým sa hovorí shaggy. V preklade tento výraz znamená „huňatý“ a skutočne tak výstižne popisuje základnú vlastnosť tohto koberca: Ide o prevedenie s vysokým vlasom, ktoré je mimoriadne príjemné na dotyk. Pri chôdzi po nich si môžete pripadať doslova ako na obláčiku.

Preto sa veľmi často tento typ kobercov uplatňuje v obývačkách. Vzhľadom na to, že sú hitom hlavne výrobky v neutrálnych farbách s nadčasovými vzormi, môžete si byť istí, že v interiéri vydržia niekoľko rokov.

Hodí sa do akéhokoľvek štýlu, od moderného bývania cez rustikálne ladené miestnosti. Je možné ich v rámci zariadenia interiéru doplniť ľubovoľnou farbou. Akcent výraznejšieho tónu môže byť použitý iba na doplnkoch, ktoré je možné ľahko obmieňať. Koberec tak vždy pomyselne zvládne držať krok s trendmi.

Koberce nevyžadujú náročnú starostlivosť

A ako je to pri kobercoch s takou diskutovanou starostlivosťou, kvôli ktorej sa ich mnohí ľudia obávajú a volia radšej tzv. tvrdé povrchy, teda napríklad linoleum alebo drevené podlahy?

Starostlivosť je síce skutočne iná, ale nie významne zložitejšia. Výrazne v tomto smere predovšetkým pomohol rozvoj umelých vlákien, ktoré sú na údržbu menej náročné ako klasická vlna či ďalšie prírodné materiály. Záleží na vás, čo preferujete. Pri koberci musíte počítať s vysávaním, nebudete vytierať.

Mnohí tiež neprávom vnímajú koberec ako „lapač prachu“ vytvárajúci doma nezdravé ovzdušie. Toto tvrdenie však aj niektorí odborníci rozporujú a upozorňujú na to, že koberec dokáže prach síce skutočne zachytiť, čo je ale naopak efekt žiaduci. Znižuje sa tým totiž jeho koncentrácia v ovzduší.

Bude koberec tým pravým riešením aj pre vašu domácnosti? Objavte luxusné koberce do obývačky na koberce.sk.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín