Neděle, 4 června, 2023
magazin
DomůRady a návodyNezabúdajte na svoje zdravie. Vo vírivke či celoročnom bazéne si oddýchnete i...

Nezabúdajte na svoje zdravie. Vo vírivke či celoročnom bazéne si oddýchnete i zašportujete

Možno to bude znieť ako klišé, ale zdravie je tým najcennejším, čo máme. Paradoxne, jeho hodnotu si uvedomíme až vtedy, keď prídu zdravotné ťažkosti. Snáď nikdy nebolo dôležitejšie starať sa o svoje zdravie ako v dnešnej dobe, keď sú civilizačné ochorenia prudko na vzostupe. Jednou z hlavných príčin je chronický, teda dlhodobý stres a nezdravý životný štýl.

Spôsobov, ako sa naučiť zvládať stres, je niekoľko. Jedným z nich je pravidelný pohyb. Napríklad plávanie vo swim spa, poprípade oddych vo vírivke. Samozrejme, plávanie i pobyt v jacuzzi má aj ďalšie zdravotné výhody.

Plávanie a pobyt vo vírivke prospievajú fyzickému i duševnému zdraviu  

Podľa Centers for Disease Control and Prevention dve a pol hodiny kardio aktivity týždenne, ako sú napríklad plávanie, bicyklovanie či beh, znižujú riziko chronických ochorení. Plávanie má v porovnaní s behom tú výhodu, že nezaťažuje pohybový aparát a je vhodné aj pre ľudí s nadváhou či ochoreniami kĺbov.

Ak sa pravidelne venujete plávaniu, pretože máte doma bazén s protiprúdom, môžete sa tešiť na posilnenie zdravia srdcovo-cievneho aparátu, štíhlejšie a pevnejšie telo a lepšiu náladu. Plávanie tiež podporuje zdravie kostí a je prospešné aj pre ľudí s artritídou.  

Hydromasáž, ktorú poskytujú vírivky, prináša úľavu od bolesti pohybového systému, vrátane chrbtice, kĺbov a svalov, podporuje krvný obeh, znižuje stres, zlepšuje náladu a pomáha regulovať hladiny stresových hormónov v dôsledku uponáhľadného spôsobu života.

Ak k pobytu vo vírivke pridáte aromaterapiu, pomôže vám aj s eliminovaním úzkosti, zlepšením spánku a podporou trávenia.

SWIM SPA je ideálnym miestom na tréning i odpočinok

SWIM SPA od HOTTUB Sauna & Wellness® je celoročný bazén s protiprúdom a vírivkou. Využijete ho naplno v zime i v lete. Ponúka vám ideálny priestor na plavecký tréning i hydromasáž. Bazén disponuje šiestimi tryskami a regulovateľným protiprúdom. Podľa aktuálnej kondície môžete plávať proti všetkým šiestim, alebo iba štyrom či dvom tryskám.

Ak by ste mali pohybu v podobe plávania málo, využijete praktické madlá slúžiace na rôzne vodné cvičenia buď v protiprúde, alebo v tichej vode. Pre vyformovanie svalstva použite gumy na cvičenie alebo jednoručky. Skladba tréningu závisí od vašej kondície a aktuálnej nálady.

Celoročný bazén od Jacuzzi zaujme aj takými vychytávkami, ako sú vodotesné hodinky WaterWatch. Tie majú pod palcom sledovanie vašej aktivity a porovnajú ju s plavcami v rámci celého sveta. Skvelá motivácia, čo poviete?

SWIM SPA značky USSPA má na bazénových schodoch integrované masážne trysky, ktoré poskytujú hydromasáž v sede i ľahu. SWIM SPA od Jacuzzi je o dokonalom pôžitku z hydromasáže aj vďaka sedadlám kopírujúcim kontúry ľudského tela.

Pre milovníkov relaxu sú stvorené vírivky

Nie každý je vyznávačom pohybu, alebo mu vyhovujú iné cvičenia, ako je plávanie. Avšak krokom k pevnejšiemu zdraviu je aj hydromasáž. Vírivky od prestížnych výrobcov Jacuzzi a USSPA sú vhodné do interiéru i exteriéru na celoročné využívanie. Ich služby oceníte v zime aj v lete.

Môžete ich umiestniť na terasu, do záhrady alebo do interiéru. Všetko sa odvíja od vašich preferencií. Inštalácia je jednoduchá a rýchla. Stačí, keď pripravíte rovný betónový podklad, prístup k elektrickej energii a vode. Jacuzzi si jednoducho zamilujete.

Vírivky, ktoré sú inštalované vonku, disponujú úspornosťou. Majú kvalitnú termoizoláciu a špeciálny termokryt. Určite poteší aj informácia, že pri dodržiavaní všetkých odporúčaní stačí vodu vo vírivke vymeniť raz za štyri či päť mesiacov.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín