Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůRady a návodyObliečky pre dokonalý interiér!

Obliečky pre dokonalý interiér!

Pevné farebné prehozy na posteľ dokážu zázraky! Toto je textília, bez ktorej nie je možné pohodlie domova!

Okrem dekoratívnych účelov má kúpa podstielky veľmi praktický význam: posteľ alebo pohovku úplne zakryje, ochráni jej povrch alebo podstielku pred nečistotami, prachom a chlpmi domácich zvierat. S prehozom bude manželská posteľ, pohovka alebo pohovka vyzerať úhľadne a naozaj štýlovo. Jedným slovom – bez dobrých prehozov sa v každodennom živote nezaobídete!

Druhy a vlastnosti posteľnej bielizne

Rovnako ako ostatné obliečky, aj prehozy sa vyrábajú z prírodných, syntetických alebo kombinovaných látok a textílií.

Medzi všetkými materiálmi je päť najpopulárnejších:

Bavlna je prírodná, ľahká a absolútne hypoalergénna surovina, z ktorej poťahy neelektrifikujú ani neošúchajú.

Satén – vďaka krásnemu lesklému odlivu získal skutočné obľúbené uznanie. Saténové prehozy zostanú chladivé aj v tých najteplejších dňoch.

Prírodná vlna – neabsorbuje vlhkosť a je obzvlášť dôležitá v chladnom období.

Atlas – bohatý na farby, odolný proti opotrebovaniu a hypoalergénny syntetický materiál.

Mikrovlákno – známe svojou špeciálnou odolnosťou a jemnou textúrou, ktorá je naozaj príjemná na dotyk.

V závislosti od typu povrchu môžu mať prehozy na posteľ dlhý alebo krátky vlas alebo lesklý povrch. Líšia sa aj veľkosťou, určením (posteľ, sedačka, kreslo či sedačka), farbou a zdobením.

Ako si vybrať posteľnú bielizeň

Najdôležitejším a povinným krokom bude výber posteľných prikrývok podľa štruktúry, farby, prítomnosti alebo neprítomnosti dekoratívnych prvkov. Do rôznych miestností domu či bytu je lepšie zvoliť prehozy rôznych farieb a materiálov, ktoré sa budú hodiť do konkrétneho interiéru. Napríklad kožušinové, hodvábne alebo saténové prehozy so strapcami alebo volánikmi sú ideálne do spálne alebo obývačky páru.

Bambusové, vlnené či mikrovláknové prehozy sa často vyberajú do detskej izby alebo izby tínedžera či mladého páru. Klasickým riešením bude výber odtieňa prikrývok na záclony alebo závesy: vytvorí sa efekt farebnej harmónie a interiér miestnosti bude vyzerať organickejšie.

Prírodné, syntetické alebo kombinované prehozy sú najlepším spôsobom, ako aktualizovať interiér a zároveň chrániť čalúnenie a posteľnú bielizeň postele alebo pohovky!

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín