Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůRady a návodyTIP od Abecedaprace.sk: Na tieto prešľapy si v novej práci dajte pozor

TIP od Abecedaprace.sk: Na tieto prešľapy si v novej práci dajte pozor

Žiadny učený z neba nespadol a chybami sa človek učí, poznáte to… Je preto pochopiteľné, ak občas urobíte nejaký ten menší prešľap. A pokiaľ je to ešte ku všetkému na novej pracovnej pozícii, za veľa z týchto chybičiek skrátka a dobre nemôžete. Skôr naopak, keby ste všetko zvládli prvýkrát dobre a dokonale správne, bolo by to prinajmenšom zvláštne. Je preto pravdepodobné, že sa od vás nejaké tie menšie chybky v rámci prvých dní v novej práci aj očakávajú. Dajte si ale pozor na nasledujúcich niekoľko chýb, ktoré vám na dobrom dojme naozaj nepridajú a ktorým by bolo lepšie sa v novej práci vyhnúť.

Pletiete si mená svojich kolegov

Rozumieme tomu, stretli ste sa teraz s mnohými novými ľuďmi a zapamätať si všetky tie nové tváre a nové mená môže byť veľmi stresujúce. Pokiaľ je vás vo firme veľa a budete si pliesť mená niekoľkých kolegov prvých pár dní, je to ešte ospravedlniteľné. Snažte sa ich však zapamätať čo najskôr. Predstavte si, že zájdete za nejakým zo svojich kolegov s dotazom a prosbou o radu a potrebovali by ste jeho pomoc, pokiaľ možno, ihneď. Keď si ho však pomýlite s niekým iným z kancelárie, a možno dokonca s niekým, kto mu nie je veľmi sympatický, je veľká pravdepodobnosť, že vám pomocnú ruku nepodá, alebo aspoň nie tak ochotne. Moderný job portál Abecedaprace.sk prináša uchádzačom o zamestnanie tisíce ponúk inzercia práce zadarmo. Firmám a zamestnávateľom potom výhodné tarify pre inzerciu už od 59 euro/mesačne.

Snažíte sa zaviesť nové poriadky

Možno ste z novej pozície tak nadšení, že máte veľa nápadov na to, ako by sa dalo pracovný postup optimalizovať a čo všetko by sa dalo ešte vylepšiť. Zastavte, zatiaľ ani poriadne neviete, ako to tu chodí. Než budete chcieť navrhovať a zavádzať nové poriadky, spoznajte poriadne, ako daná firma pracuje, aké na pracovisku vládnu vzťahy a čo sa akým spôsobom úspešne robilo v minulosti. Možno niektoré z vašich nápadov už boli kedysi zavrhnuté alebo sa práve skúšajú. Pokiaľ sa ale hneď po vašom príchode budete snažiť zaviesť nejaké novinky, len tým dáte najavo, že pohŕdate aktuálnou situáciou vo firme a znižujete hodnotu toho, čo sa firme podarilo dosiahnuť pred vaším príchodom.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín