Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůBývanieVýber postele je niečo, čo robíme párkrát za život, o to starostlivejšie...

Výber postele je niečo, čo robíme párkrát za život, o to starostlivejšie treba vyberať.

Uprednostniť by sme mali bežné, štandardné rozmery roštov a matracov. To nám môže ušetriť veľa peňazí, pretože nie je síce problém zohnať matrac na mieru, ale vždy si budeme musieť priplatiť – niekedy aj desiatky percent. Spálňa, alebo aspoň kút na spanie, kuchyňa a kúpeľňa. Tri miestnosti, bez ktorých sa naše bývanie najskôr nezaobíde. Spánok a jedlo k nášmu životu bezpodmienečne patrí a ich kvalita zásadne ovplyvňuje kvalitu celého nášho života. O tom, ako sa budeme stravovať, už našťastie veľa ľudí premýšľa a potraviny starostlivo vyberá. V porovnaní s tým však oveľa menej z nás dbá na starostlivý výber matraca. Je to prekvapujúce, pretože aj investícia do kvalitného matraca je síce pomerne vysokou položkou, ale v prepočte na dobu, akú na nej strávime, je v porovnaní s platbami za potraviny sumou takmer zanedbateľnou.

rast postele

Aký rozmer?

Okrem úvah, aký tvrdý matrac chcete az akého materiálu, sa zamyslite aj nad vhodnou šírkou, samozrejme pokiaľ nemáme rozmery už danej veľkostí postele. Väčšina z nás sa „poskladá“ na jeden z klasických rozmerov, ktoré sú 90×200 cm pre jednolôžko a 160×200 cm alebo 180×200 cm pre manželskú posteľ. Medzi štandardné rozmery sa radí aj veľkosť matraca 140×200 cm, ktorý je vhodný a veľmi komfortný pre jednu osobu, alebo môže príležitostne dobre poslúžiť aj dvom ľuďom, napríklad v hosťovskej izbe. Klasické veľkosti mávajú predajne väčšinou skladom, takže na ne nemusíte čakať, a navyše za atypické rozmery musíte väčšinou priplácať.

Základný rozmer matraca 90×200 cm je u nás asi najrozšírenejším typom a pre štandardné postavy je úplne vyhovujúci. V počte dvoch kusov sa používa aj do manželských postelí. Pozor ale, aby tak medzi matracmi nevznikla nepríjemná medzera. Pokiaľ sa s partnerom zhodnete na tvrdosti matraca, je lepšie do manželskej postele zakúpiť rovno jeden matrac 180×200 cm. Táto obľúbená veľkosť je pre pohodlný spánok partnerov úplne luxusná. Ak riešite nedostatok priestoru, môžete zvoliť matrac 160×200 cm. Ak nie ste širšie postavy alebo vás každú noc v posteli nenavštevujú vaši potomkovia, vyspíte sa na takto širokej posteli úplne pohodlne.

sedemizonový matrac trilux

Okrem spomínaných štandardných rozmerov je možné voliť napríklad aj z rozmerov 80×180 cm a 80×190 cm, čo sú veľkosti postele najmä pre staršie deti, 80×200 cm určené do malých priestorov a pre drobnejšie postavy, 100×200 cm, ktoré volia tí, ktorí pri jednolôžku ocenia pár centimetrov navyše, a 120×200 cm, čo je ideálny rozmer napríklad pre násťročných, ktorí trávia v posteli čas nielen spánkom, ale aj jedlom, učením a hlavne surfovaním na internete. Dostatok miesta na tablet, telefón, nabíjačku, tanierik a hrnček určite ocenia.

Vaša pokožka nemusí byť ráno celá pokrčená

Z materiálov sú momentálne najobľúbenejšie tzv. lenivé peny. Správnejší názov je pamäťová pena, lenivá totiž nie je ani trošku – pri každom vašom pohybe sa sa prispôsobuje vášmu telu, čím dochádza k optimálnemu rozloženiu váhy. Zároveň mantrácia stabilizuje vaše telo v danej polohe. Pri zmene polohy sa celý proces opakuje. Matrac tak pomáha k lepšiemu prekrveniu pokožky, čo sa prejaví jej lepším vzhľadom a navyše sa človek ráno cíti viac oddýchnutý.

sedemizónový zdravotný matrac

Keď už máte premyslený rozmer aj zloženie, zostáva vybrať výrobcu. Kto viac dôveruje slovenskému tovaru, môže navštíviť e-shop pre Vaše zdravé spanie spoločnosti Matrimex, ktorá okrem tohto internetového obchodu prevádzkuje aj kamennú predajňu v Plzni. Matrimex matrac nielen predáva, ale podieľa sa aj na ich vývoji a spolupracuje s poprednými českými výrobcami. Vo svojej firemnej predajni má na vyskúšanie 25 typov matracov, ponuka v internetovom obchode je samozrejme ešte oveľa širšia.

Každý z nás túži vyzerať sviežo a mlado. Verte, že s kvalitným spánkom to pôjde oveľa ľahšie.


Výber správnej postele je dôležité aj pre vaše zdravie a pohodlný spánok.


- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín