Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůRady a návodyPrečo je dôležité pleť hydratovať?

Prečo je dôležité pleť hydratovať?

Vekom ale aj vplyvom vonkajších faktorov a zlým životným štýlom sa stav pleti zhoršuje. Začervenanie pokožky, akné, suchá alebo precitlivená pleť sú znakom toho, že vaša pokožka nie je práve v dobrom stave. Zabrániť tomu, alebo aspoň zmierniť problémy s pleťou môžete ak udržíte pokožku hydratovanú.

Problémy s pleťou

Slnečné žiarenie, mráz, vietor, suchý vzduch v miestnostiach, nečistoty v ovzduší,.. je veľa faktorov, ktoré negatívne vplývajú na pleť. Ani si to neuvedomujete ale následkom vonkajších vplyvov sa pokožka dehydratuje. Výsledkom je rozpad kolagénu a elastínových vlákien čo sa prejaví suchou, citlivou a ovísajúcou pleťou.

Ďalším kožným problémom je akné na tvári. Mnoho ľudí sa v snahe zbaviť sa ho pleť vysúša. Dehydratácia pokožky môže akné len zhoršiť. Nedostatok vlhkosti spôsobí, že mazové žľazy zvýšia svoju aktivitu a začnú produkovať viac kožného mazu.

Ako pleť hydratovať?

Hlavnou zložkou v pokožke, ktorá ju udrží hydratovanú je kyselina hyalurónová. Túto látku si organizmus vytvára sám. Vekom ale jej tvorba klesá a jej prvé nedostatky sa prejavia práve na pokožke. Prvé vrásky, suchšia pleť, kruhy pod očami, začervenanie pleti,… sú príznaky, ktoré nepotešia žiadnu ženu.

Ďalšou hydratačnou zložkou kozmetiky je glycerín. Aj keď sú hydratačné účinky glycerínu slabšie než kyseliny hyalurónovej má jednu veľkú výhodu. Glycerín vytvorí na povrchu pokožky tenký film, čím zabraňuje odparovaniu vody z povrchu kože. Vďaka tomu bude pleť hydratovaná dlhší čas.

Hydratačná kozmetika

V súčasnosti na trhu nájdete množstvo rôznych hydratačných produktov. Od gélov na čistenie, cez toniká, krémy a séra určené priamo na hydratáciu. Pri aplikácii na pleť si ale dajte pozor. Hydratačný krém na aknóznu pleť je vhodný len na aknóznu pleť. Nepoužívajte ho, ak chcete pleť hydratovať preto aby ste sa zbavili vrások. Vyberte si kozmetiku, ktorá zodpovedá stavu vašej pleti a aj veku.

Pleť by ste mali začať hydratovať už okolo 25 – 30 roku života. Tvorba hyalurónu začína v tomto veku klesať. Pokiaľ chcete aby bola vaša pleť čo najdlhšie hladká, jemná, bez vrások a svieža hydratáciu pleti nepodceňujte.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín