Úterý, 6 června, 2023
magazin
DomůBývanieZmeňte bývanie na štýlové

Zmeňte bývanie na štýlové

Nemusíte mať byt zariadený ako z katalógu len aby ste sa v ňom cítili dobre. Ak rozmýšľate ako zariadiť svoj dom majte na pamäti, že zariaďujete svoj domov. Miesto, kde sa chcete cítiť dobre, kde vám nebude nič zavadzať, miesto, kde si môžete pokojne po náročnom dni v práci vyložiť nohy na stôl a relaxovať.

Je jedno či zariaďujete nový byt alebo len chcete urobiť zmeny v staršom byte. Každý byt môže byť štýlový a nemusí vás to ani veľa stáť. Stačí začať drobnosťami a zbadáte ako veľmi sa váš byt zmení.

Upratovanie

Snažte sa aby boli všetky veci v byte na svojom mieste. Vymeňte obliečky, pridajte dekoračné vankúšiky, ktoré môžete farebne zladiť so závesmi alebo kobercom a máte to. Byty v Bratislave a nie len tam sú často zapratané množstvom zbytočností, ktoré ani nepotrebujete. Staré kreslo, komoda ,ktorú nepoužívate, sošky,… všetko čo nepotrebujete odstráňte. Miestnosť bude vzdušnejšia, priestrannejšia a aj svetlejšia.

Príroda

V žiadnom byte by nemali chýbať kvety. Zelené rastliny v kvetináčoch oživia každú miestnosť. V závislosti od veľkosti miestnosti a priestoru, ktorý máte k dispozícii si môžete vybrať z menších kaktusov ale aj veľkých paliem. Nezabúdajte pritom na nároky rastlín. V opačnom prípade by vám dlho nevydržali. Siahnuť môžete aj po čerstvých kvetoch. Nemusíte ich ani kupovať v kvetinárstve. V prírode nájdete množstvo lúčnych kvetov a traviny, z ktorých môžete urobiť nádhernú kyticu.

Niečo osobné

Zaveste si rodinné fotky, obraz od umelca, ktorý sa vám páči, či vázu, ktorú máte po starej mame. Pridajte do bytu niečo osobné, čo je len vaše a na čo máte milé spomienky. V opačnom prípade bude nehnuteľnosť vyzerať ako neútulná hotelová izba a to predsa nechcete.

Tip: Pozrite sa, ako útulne môže vyzerať byt na predaj v Bratislave, keď si na ňom dá staviteľ naozaj záležať.

Koberce, textílie

Nepotrebujete veľký koberec, ktorým zakryjete celú podlahu. Zaobstarajte si menší kúsok, ktorý môžete dať pod stolík pri pohovke. Týmto spôsobom jemne oddelíte oddychovú časť miestnosti.

Nebojte sa ani ďalších textílií. Dečky, vankúšiky, prehozy na posteľ zútulnia každú miestnosť. Dajte si pozor na ich farebné zladenie. Môžete sa zamerať na jednu farbu a textílie vyberať v jej rôznych odtieňoch.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín