Neděle, 4 června, 2023
magazin
DomůMóda a ŠtýlČlenkové čižmy na podpätku, alebo možno na stĺpiku - ktoré si vybrať?

Členkové čižmy na podpätku, alebo možno na stĺpiku – ktoré si vybrať?


Čižmy sú jedným z najuniverzálnejších štýlov topánok, ktoré sa dajú nosiť takmer po celý rok – tie ažúrové bez prstov sa nosia dokonca aj k letným šatám! Najdôležitejšie rozhodnutie, ktoré musíme pri kúpe čižiem urobiť, je typ opätku, pretože tieto čižmy sú dostupné na plochej podrážke, platforme, ako aj na bločkoch, stĺpikoch a samozrejme na ihličkách. Stĺpik alebo podpätok – čo je lepšie?

Čižmy na podpätku – ktoré si vybrať?

Čižmy na vysokom podpätku sú predovšetkým dôležitým prvkom ležérnych a elegantných štylizácií, ale všetko samozrejme závisí od toho, aký vysoký a hrubý je podpätok čižiem. V tomto smere je najlepšie riadiť sa osobnými preferenciami, no čižmy na nižšom podpätku či bločku sa určite nebudú hodiť k elegantným štylizáciám, no môžu nás bez obáv sprevádzať takmer vo všetkých ležérnych outfitoch. Preto sa budú hodiť k nohaviciam, napríklad k džínsom alebo chinos nohaviciam, ale niektoré strihy sa hodia aj k midi a mini sukniam, napr. kovbojské čižmy. 

Trochu inak vyzerá situácia v prípade členkových čižiem na ihličkovom podpätku. Takéto topánky sú oveľa elegantnejšie, takže budú fungovať najmä v takýchto štylizáciách. Nosíme ich k oblekom, šatám a sukniam rôznych dĺžok a vyberáme ich k business, formálnym ako aj večerným outfitom. Skvelým riešením pre dlhé sukne a nohavice budú čižmy na ihličkovom podpätku so strihom tesne priliehajúcim k nohe, čiže tzv. pančuchové topánky 

Čižmy na stĺpiku – k čomu budú pasovať?

Čižmy na stĺpiku sú predovšetkým alternatívou k ihličkovým podpätkom, no sú oveľa pohodlnejšie. Sú rovnako elegantné, takže ich nosíme v situáciách, ktoré si takýto outfit vyžadujú. Mali by si ich zvoliť ženy, ktoré nevedia chodiť na ihličkových opätkoch, ako aj tie vo vyššom veku, čo, samozrejme, neznamená, že sa stĺpiky neodporúčajú mladším ženám – je to veľmi univerzálna, elegantná obuv a zároveň oveľa pohodlnejšia ako ihličkový opätok, čo ocenia všetky ženy, ktoré sa vo vysokých a tenkých podpätkoch cítia zle. 

Čižmy na stĺpiku sa oplatí vybrať ešte z jedného dôvodu – dokonale zoštíhľujú lýtka, preto by sa pre ne mali rozhodnúť ženy s masívnejšími nohami – vďaka tomu sa silueta a nohy zoštíhlia, čo nebude možné v prípade blokových podpätkov alebo ihličkových podpätkov, čo môže spôsobiť úplne opačný efekt. Ak teda chcete zlepšiť vzhľad svojich lýtok, zvoľte čižmy na vyššom stĺpiku. Veľký výber takýchto čižiem v rôznych štýloch nájdete na stránke https://wojas.sk/topanky-damske-clenkove-topanky

Čižmy na podpätku alebo na stĺpiku?

Oplatí sa mať v šatníku aspoň niekoľko štýlov čižiem – niektoré použijeme v elegantnejších štylizáciách, iné v ležérnych. Pri výbere sa riaďme aj vlastnými preferenciami – ak sa Vám nepáčia vysoké podpätky, zvoľte nižšie stĺpiky – dobre poslúžia aj vo formálnejších outfitoch. Na druhej strane, na dennej báze sa oplatí mať aj pohodlné čižmy, napríklad na bločku alebo traperov, ktoré Vám zabezpečia plný komfort.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín