Pondělí, 5 června, 2023
magazin
DomůRady a návodyPripravte si rýchlovarné kanvice, máme pre vás tip ako si pripraviť zelený...

Pripravte si rýchlovarné kanvice, máme pre vás tip ako si pripraviť zelený čaj.

Nie ste milovníkom kávy alebo ju máte občas chuť vymeniť za niečo iné? Zelený čaj je skvelé riešenie, postačia vám len obyčajné kanvice na čaj.

Patríte do tej skupiny ľudí, ktorí nie sú úplným fanúšikom kávy? Napriek tomu, že káva je tak milovaná a vyhľadávaná nie každý si tento nápoj obľúbil. V prípade, že aj vy patríte do tejto skupiny, no napriek tomu hľadáte nápoj, ktorý by vás podobne nakopol ako káva, potom máme pre vás ideálne riešenie. Naviac nepotrebujete k tomu ani špeciálne vybavenie, postačia vám lenrýchlovarné kanvice.

Nachystajte si kanvice na čaj a poradíme vám ako si pripraviť dokonalý zelený čaj. Zelený čaj, okrem toho, že vás poriadne nakopne, má aj množstvo zdraviu prospešných látok.

Výhody pitia zeleného čaju

A v prípade, že chcete svoju šálku čaju popíjať naozaj štýlovo, potom vám odporúčame pripraviť pomocou dizajnových rýchlovarných kanvíc. Dizajnové rýchlovarné kanvice De’Longhi sú určené pre všetkých, nájdete ich vo viacerych dizajnoch. Môžete si vybrať retro štýl na chalupu, nablýskaný vintage či moderný štýl.

Zelený čaj je plný výživných látok pre váš organizmus. Poďte sa s nami pozrieť na ne.

Vhodný pri cukrovke

Zelený čaj pomáha regulovať hladinu glukózy v krvi a tak je vhodný aj vtedy, ak náhodou trpíte cukrovkou. Glukóza prirodzene po jedle stúpa, zelený čaj toto stúpanie spomaľuje a chráni váš organizmus pred vysokými hodnotami glukózy v krvi. A naviac obsahuje aj látky, ktoré zvyšujú hladinu inzulínu v tele. V prípade, že vás trápi cukrovka, zelený čaj je ideálny nápojom pre vás.

Pomocník pri chudnutí

Zelený čaj zrýchluje metabolizmus a to napomáha k chudnutiu. A okrem toho ešte aj obsahuje látky, ktoré na seba veľmi dobre viažu tuky. To je tiež veľmi dobrá vlastnosť, keď chcete zhodiť nejaké to kilečko. Najlepšie je dať si jednu šálku ráno na prázdny žalúdok.

Prevencia proti rakovine

Zelený čaj je plný dobrých vlastností, napríklad ako antioxidant. Antioxidanty sú aj v káve, takže zelený čaj je skvelá možnosť ako kávu nahradiť. Okrem antioxidantov však zelený čaj obsahuje aj množstvo prospešným látok, ktoré slúžia ako prevencia pri karcinogénnych ochoreniach.

Látky, ktoré čaj obsahuje vás pomáhajú zbavovať toxínov a zároveň znížite riziko nádorového ochorenia.

Ako na prípravu zeleného čaju

Aby ste si pripravili naozaj dobrý zelený čaj budete okrem rýchlovarnej kanvice potrebovať aj rady a tipy, kedy je tento čaj najlepší. Pozrime sa spoločne na to, ako čaj pripraviť, aby ste z neho vyťažili čo najviac.

Nachystajte si rýchlovarné kanvice a dajte si zohriať vodu. Dôležité je, aby ste vodu nenechali zohrievať úplne na 100 stupňov. Najvhodnejšia teplota na prípravu zeleného čaju je približne 70-80 stupňov Celzia. Stačí, ak kanvicu zastavíte skôr ako sa začne voda vrieť a bublať.

Následne záleží od toho aký čaj sa chystáte zalievať. Môžete si zaobstarať čerstvé lístky zeleného čaju, sypaný zelený čaj alebo čaj v sáčku. Pokiaľ si chcete čaj naozaj vychutnať, najlepšie bude, ak si zaobstaráte čerstvé lístky zeleného čaju. Stredná cesta je sypaný čaj.

Čaj zalejte zohriatou vodou a nechajte vylúhovať. Čerstvé lístky luhujte 3-4 minúty, sypaný čaj môžete podobne 3-5 minút. Ak ste si zvolili čerstvé lístky, nevyhadzujte ich, môžete ich použiť znova.

Čaj si nechajte vychladnúť na príjemnú teplotu a môžete si ho dochutiť napríklad citrónom a medom. Ale verte nám, že aj samotný kvalitný zelený čaj má chuť, ktorá stojí za to.

Pamätajte na to, že všetkého veľa škodí. Ani so zeleným čajom, by ste to nemali preháňať. Zelený čaj obsahuje kofeín. V prípade, že ho vypijete veľa, môže vám spôsobiť nespavosť.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín