Neděle, 2 dubna, 2023
magazin
DomůBývanieObdobie vianočného upratovania je zase tu.

Obdobie vianočného upratovania je zase tu.

Keď vyberiete tie správne čistiace prípravky, práca vám pôjde ľahšie a rýchlejšie, a navyše cídenie vašej domácnosti nezaťaží životné prostredie.

Keby niekto, kto žil v minulých storočiach, zazrel regály dnešných obchodov, asi by bol v šoku. Napríklad drogéria – koľko existuje prípravkov napríklad proti prachu, na umývanie podláh, na kúpeľňu alebo napríklad sklenené povrchy? Málokto študuje zloženie a vyberá skôr podľa ceny, ľúbivosti obalu a vábivých nápisov na ňom, alebo kupuje osvedčené prípravky, ktoré pozná už z domácnosti svoje mamičky či babičky. Tie sa ešte museli uspokojiť s menším výberom.

Real – klasika v modernej podobe

Jednou z veľmi obľúbených značiek upratovacích prostriedkov skoršej doby bol Real. Ako je možné, že Real obstál v konkurencii výrobkov nadnárodných korporácií a predáva sa dodnes? Jedným z dôvodov je dlhá história českého výrobcu. Čistiace prostriedky značky Real vyrába čáslavská firma Zenit, firma s 20-ročnou tradíciou, ktorá je nástupcom štátneho podniku Kosmos. História tohto podniku siaha až do roku 1910, kedy v Čáslavi vznikla rafinérie rastlinných tukov a vyrábal sa tu pokrmový tuk. V roku 1935 tu potom vznikla moderná mydláreň. Po vojne sa sortiment podniku Kosmos rozšíril o umývaciu pastu – legendárnu Solvinu, a postupne aj syntetické umývacie a pracie prostriedky.

zotrne čistiace prostriedky Real green

Okrem dlhej histórie výrobcu Realu spočíva úspech v tom, že sa neobzerá len späť, ale aj dopredu a svoje výrobky neustále inovuje v duchu moderných trendov. A preto má Real svoj vlastný „zelený“ rad. Všetky výrobky radu Real green clean sú ľahko biologicky odbúrateľné. A to dokonca natoľko, že sú vhodné do domácností s čističkou odpadových vôd (ČOV). To potvrdil aj test firmy zaoberajúcej sa výstavbou takýchto čističiek. Majitelia domácich čističiek dosť často riešia problém, aké používať upratovacie prostriedky, aby čističku nepoškodzovali. Teraz je tento problém vyriešený a okrem octu, citrónu, soli alebo napríklad jedlej sódy môžu domácnosti s čističkami vôd používať na upratovanie aj „normálne“ prípravky.

Moderné prípravky totiž predsa len majú oproti tým doma pripraveným určité výhody. Napríklad Real green clean na podlahy okrem toho, že všetky druhy podláh šetrne vyčistia, ešte ich zanechá bez šmúh a krásne lesklé. Antistatická prísada funguje proti usadzovaniu prachu a iných nečistôt. Rad Real green zahŕňa celkom šesť prípravkov, a to doslova na kompletné upratovanie: okrem prípravku na podlahy môžete používať Real green clean riadu, Real green clean tablety do umývačky, Real green clean toalety, Real green clean plochy a Real green clean prác gél. Prípravky značky Zenit kúpite okrem bežnej obchodnej siete aj v e-shope spoločnosti, kde nájdete kompletný sortiment.

krasa nedotknutej prírody

Zelené upratovanie nie je nič zložité. Nemusíte používať len „babské rady“, ale môžete sa spoľahnúť aj na moderné, ľahko biologicky odbúrateľné prípravky. Teda také, kvôli ktorým netrpí okolitá príroda. Tipy na uľahčenie domácich prác, vykonávané so šetrným prístupom k prírode, nájdete na webovej stránke www.semrealistka.cz.

- Reklama -spot_img

Aktuálne správy

- Reklama -magazín