Tradičné čistiace prostriedky majú často nežiaduce účinky na životné prostredie a zdravie. Moderné riešenia sa však vyvíjajú s ohľadom na nižšiu záťaž na telo a planétu.
Čistenie odpadov
- Jedlá sóda
Skvelou prírodnou alternatívou na upchatý odtok je jedlá sóda a horúca voda. Vysypte hrsť jedlej sódy do odtoku a zalejte ho horúcou vodou. Ak to nepomôže, môžete pridať aj trošku octu. Po vyskúšaní tejto metódy odporúčame na prečistenie naliať do odtoku aspoň liter vriacej vody.
- Čistič odpadov
V prípade, že ide o serióznejšie upchatie, skúste profesionálny čistiaci prostriedok.Medzi ne patrí HG tekutý čistič odpadov, ktorý je bezpečný, no veľmi účinný. Keďže je výrobok pripravený na priame použitie, nemusíte ho riediť a tak riziko postriekania je menšie. Keď sa výrobok leje do odpadu, nepení a neprská. Výrobok nemôže na rozdiel od granulovaných čističov odpadov upchatie zhoršovať a nepoškodzuje plastové odpadové rúry.
Čistenie vodného kameňa
- Citrónová šťava
Vodný kameň môže byť nepríjemným problémom, najmä v oblastiach s tvrdou vodou. Rozmiešajte kyselinu citrónovú v teplej vode a zmes aplikujte na plochu s vodným kameňom. Počkajte niekoľko minút a potom opláchnite.
- Odstraňovač vodného kameňa
Na silne zanesené povrchy skúste HG profesionálny odstraňovač vodného kameňa. Ide o vysoko koncentrovaný a silný prostriedok na bezpečné odstránenie odolného vodného kameňa. Je vhodný na kohútiky, batérie, vane, WC a sprchové steny, a možno ho použiť aj na odvápnenie zanesených sprchových hlavíc.
Ak nejde o silne zanesený povrch alebo upchatý odtok, vždy sa môžete obrátiť na domáce pomôcky vo forme octu, jedlej sódy alebo citrónu. V prípade, že ide o silne zanesené miesto, s ktorým si neviete rady, zvážte profesionálne čistiace prostriedky.